Vītoliņš par būšanu bez kluba, Dārziņa piesaistīšanu un ātrāku hokeju izlasē

14/11/2022 10:10
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc pārbaudes turnīra Norvēģijā sarunā ar “Sportazinas.com” dalījās pārdomās par komandas sniegumu, pastāstīja par savu dzīvi, kad viņš nestrādā nevienā klubā, kā arī atklāja, kādi ieguvumi bija komandai no Laura Dārziņa piesaistīšanas.

Jau vēstīts, ka pārbaudes turnīrā Latvija svinēja divas uzvaras – 6:3 pret Norvēģiju un 3:2 pret Dāniju. “Patika pašatdeve. Puiši cīnījās, ātrumi bija lieli. Kvalitāte varēja būt labāka, bija redzams, ka izlašu līmenis ir ātrāks,” teica treneris. “Pirmajā spēlē lēmumu pieņemšana bija ilgāka, to ir jāmācās. Neteiktu, ka bija lietas, kuras tieši nepatika. Redzējām, ka pēdējā spēlē divas reizes spēlējām trijatā un pretinieks nespēja uzmest pa mūsu vārtiem, aizsargi un uzbrucējs nobloķēja visu. Attieksme bija ļoti nopietna, puiši sevi parādīja. Tas bija posms, lai hokejisti labāk saprastu izlases līmeni, saprastu, uz kurieni ir jātiecas, kur jāpieliek un kuros elementos jāprogresē,“ viedokli pauda treneris.

“Gribas jau pārbaudīt hokejistus, cik viņi saprot spēli, cik viņi spēlē droši. Lai būtu kopējā bilde, lai zinātu, vai spēlētājs uzreiz gatavs spēlēt izlasē [lielākos turnīros], vai tomēr viņam nepieciešams lielāks laiks. Šī bija diezgan jauna komanda, visi vecumā ap 25 un jaunāki, savukārt divi vecāki spēlētāji Golovkovs un Bindulis, es viņus [klātienē] nebiju redzējis, abi patīkami iepriecināja. Ir iegūtas atbildes uz jautājumiem,” secina Latvijas speciālists.

“Lēmumu pieņemšanas ātrumu ir iespējams uztrenēt. Šoreiz sanāca, ka Norvēģija bija mazais Kanādas laukums, tajā spēle jau ir dinamiskāka un ātrāka. Ir mazāk laika, kas lielākos laukumos tika izmantots piespēles vai apspēlēšanas laikā. Uztrenēt to var, ja savos klubos spēlē uz maksimāliem ātrumiem, ja mēģini saprast, kurās epizodēs es varu ātrāk atdot piespēli vai izdarīt metienu. Svarīgi arī, kur tu spēlē, ja tā ir līga ar ātru hokeju, tad arī lēmumu pieņemšanas ātrumu uztrenēt ir vieglāk. Ne par velti Kanāda ir visiem priekšā. Tas tikai tādēļ, ka viņi jau 100 gadus spēlē uz mazajiem laukumiem. Viņiem no bērnības visu liek darīt ātrāk,” pārliecināts Vītoliņš.

“Tie ir jauni puiši, viņi savos klubos arī spēlē trešajā un ceturtajā maiņā, no viņiem vispirms jau gribējās redzēt atdevi un cīņassparu,” zemāko virknējumu sniegumu komentēja speciālists. “Visiem bija momenti, kādam vairāk, kādam mazāk. Labi, ka līderis uz sevi uzņēmās atbildību. Varbūt tieši uzbrukumā ne viss izdevās, bet viņi noteikti neizkrita no spēles. Tas ir posms, kad tu no junioru hokeja pārej pieaugušajā, kad jāsaprot, ka tu vairs nemetīsi tik daudz iekšā. Caur darbu, caur pieredzi ir iespējams atgūt vārtu gūšanu. Līderi uzņēmās savu lomu, jaunie spēlētāji turējās līdzi.”

“Visu laiku apspriedām spēles modeli, ko viņš domā par vairākumu, mazākumu, kur kādu hokejistu varētu ielikt,” Dārziņa lomu treneru korpusā iezīmēja Vītoliņš. “Viņš izteica savas domas, labi integrējās, domāju, ka mums viss sanācis diezgan labi. Sanāca tā, ka šobrīd nebija pieejami palīgi. Kad Lauris paziņoja par karjeras beigām izlasē, izteicu domu, ka viņu varētu piesaistīt pie trenera darba. Viņam ir autoritāte, viņš saprot hokeju, ir inteliģents.

“Man piezvanīja no Latvijas hokeja federācijas (LHF), jautāja, kā skatos, ja piesaistīsim Lauri. Teicu, ka šī ir laba ideja, it sevišķi pirmajā reizē, kad ir daudz jauno spēlētāju. Dārziņš ar savu pieredzi ir autoritāte, sanāca arī tā, ka daži video, kurus mēs demonstrējām hokejistiem, bija ar Laura dalību, puiši varēja redzēt, kā rīkoties dažādās situācijās. Domāju, ka viss bija labi.”

“Pirmā sezona, kad ir tikai izlase. Pagājušajā sezonā tomēr bija arī olimpiāde, tagad ir mierīgāk. Sanāk, daudz skatos hokeju, daudz braukāju, dzīvoju Šveicē un regulāru pārskatu mūsējos šajā valstī. Biju aizbraucis uz Vāciju paskatīties hokeju, vienkārši sekoju, kur kādu hokeju spēlē, kādas tendences. Treniņprocesa neesamību kompensēju ar spēļu analīzi. Nav tik viegli atrast klubu, kurš būtu ar mieru tevi palaist uz izlasi pauzēs. Arī man nebija tādas situācijas, ka uzreiz un tagad vajag darbu klubā. Paralēli meklēju, redzēsim, kā ies tālāk,” stāsta treneris.

Vairāk nekā desmit gadus Vītoliņš nostrādājis kopā ar Oļegu Znaroku, kurš šosezon ir Kazaņas “Ak Bars” treneris. “Mēs sazvanāmies. Paskatījos arī viņa spēles, paanalizēju. Esmu izteicis savu viedokli, viņš savu, jo uz vietas tomēr labāk redzams. Ik pa laikam sazvanāmies, aprunājamies par hokeju, kas un kā,” teica Vītoliņš

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
05/12/2022 06:40

Porziņģis gandrīz sakrāj “double-double”, Deiviss ar fenomenālu sniegumu nogremdē “Wizards” (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” ar 119:130 zaudēja Losandželosas “Lakers”. Losandželosas komanda vadībā izvirzījās jau no pirmajām minūtēm. Tiesa, pirmajā ceturtdaļā “Wizards” uz īsu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām