Vītoliņš: Plānots bija vienkārši pavadīt vasaru Latvijā, bet sanāca patīkams pārsteigums

27/07/2021 13:19

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Rīta panorāmu” dalījās pārdomās par sevis nozīmēšanu valstsvienības stūrmaņa amatā.

Vakar ziņots, ka Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, viņa vietā stājoties Vītoliņam. Pieredzējušajam speciālistam palīdzēs Artis Ābols, kurš pēdējos gadus arī darbojies Latvijas izlasē asistenta amatā.

“Vienmēr ir sapņots atgriezties Latvijā un kļūt par izlases galveno treneri. Šis darbs ar to arī ir interesants – tu nezini, kurā brīdī tevi atlaidīs un kurā brīdī tev nāks piedāvājums. Plānots bija vienkārši pavadīt vasaru Latvijā, bet sanāca patīkams pārsteigums – ja ir tāds piedāvājums, no tā nevar atteikties. Tā ir liela atbildība – esi uzmanības centrā un nedrīkst pieļaut kļūdas. Trenera darbs vienmēr tiek vērtēts pēc komandas snieguma.

Mans uzdevums ir radīt spēlētājos pārliecību. Tik īsā brīdī taktiskos variantus izmainīt nevar, jo tāpat visas komandas pārsvarā spēlē vienu un to pašu. Viens no uzdevumiem ir pieslīpēt vairākumu, kas aizvadītajā pasaules čempionātā nebija augstā līmenī [divi vārti 24 mēģinājumos jeb 8,33% – vājākais rādītājs starp visām komandām], sameklēt pareizos virknējumus un censties radīt ticību, ka puiši spēj izdarīt to, ko viņi var.”


Vītoliņa vadībā Latvijas izlase no 26. līdz 29. augustam Rīgā aizvadīs Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā mūsējo pretinieki būs Francija, Itālija un Ungārija. Ceļazīmi uz Ķīnu iegūs tikai turnīra uzvarētāja.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…