Vītoliņš slavē fanus, komentē situāciju ar vārtsargiem un atklāj mērķus gaidāmajam PČ

03/01/2024 18:17
Nokopēts
Lauris Dārziņš un Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā “1:1” komentējis aizvadīto pasaules čempionātu, kā arī ieskicējis plānus nākamajam.

“Faniem vienmēr ir liela nozīme. Spēlēt pie tukšām tribīnēm ir grūti. Mēs spēlējam priekš cilvēkiem, mums ir vajadzīgs atbalsts,” norādīja Vītoliņš. “Arī spēlējot pilnā hallē viesos, vienalga ir patīkami. Līdzjutēji mums vienmēr deva mazu vairākuma sajūtu jebkurā spēlē. Domāju, ka tas arī bija faktors, kas nospēlēja savu lomu. Kā redzējām ceturtdaļfinālā pret Zviedriju, tad zviedriem viennozīmīgi bija vairāk momentu, viņi dominēja, bet viņiem bija spiediens no tribīnēm. Kaut kur notrīcēja roka, kaut kur netrāpīja.”

Tāpat Vītoliņš komentēja, vai Artūram Šilovam ir garantēta pirmā vārtsarga loma nākamajos pasaules čempionātos. “Nē, garantijas nav nevienam. Tas ir pagājis etaps, jo visi šobrīd spēlē savos čempionātos un jāskatās pēc tā, kā viņam iet. Atkal būs konkurence, atkal katram jāpierāda sevi no sākuma. Jā, protams, par kādu ir drošs iespaids, par kādu mazāk drošs, bet attieksmei jābūt tādai pašai.”

Vēl Latvijas izlases stūrmanis atklāja gaidāmā PČ mērķus. “Viennozīmīgi, ka gribas saglabāt to līmeni, attieksmi. Tas ir sports un zinu, ka būs arī sāpīgi zaudējumi, būs pārmetumi un cik tagad esi labs, tik atkal būsi slikts. Tas ir neizbēgami, nevari visu laiku iet uz augšu. Mans uzdevums ir saglabāt attieksmi no spēlētāju puses, izpratni, ka viņi saprot, ka tā ir izlase, nevis klubs, ka esam kopā. Ja tas viss atbildīs, darbs tiks izpildīts, tad tas atalgosies. Uzvarām jābūt vairāk nekā zaudējumiem un, ja uzvaras būs vismaz par vienu vairāk nekā zaudējumi, tad, spriežot pēc pasaules čempionāta, lai skatītāji paši izrēķina.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām