Vītols “spridzina” no trīspunktu līnijas “Ventspils” uzvarā Eiropas kausa mačā

30/10/2019 20:25

Latvijas vicečempione “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa otrajā mačā Nikosijas svinēja otro uzvaru divās spēlēs. “Ventspils” pārspēja APOEL ar 92:69 (29:16, 13:13, 28:19, 22:21).

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās ar Mārcis Vītols, kurš guva 26 punktus, realizēdams visus septiņus tālmetienus, kā arī vienu no diviem divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem. Viņa rēķinā arī sešas rezultatīvas piespēles un labākais efektivitātes koeficients mačā 29. 19 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Jānis Kaufmanis, 16 punkti un piecas bumbas zem groziem Ronaldam Zaķim un 15 punkti un piecas atlēkušās bumbas Klāvam Čavaram. Pretinieku rindās 19 punkti un astoņas piespēles Dārvisam Geretam.

Mača 24.sekundē Zaķis guva divus punktus, un kiprieši ne reizi nespēja panākt pretiniekus, “Ventspils” basketbolistiem palielinot pārsvaru līdz 13 punktiem pirmās ceturtdaļas beigās pēc Kaufmaņa caurgājiena un precīza divpunktu metiena – 29:16. Pēc Kristapa Ķilpa divpunktu metiena viesi 13.minūtē panāca jau 16 punktu pārsvaru – 34:18 -, un atlikušajā pirmā puslaika daļā rezultāta starpība pārsvarā svārstījās 10-15 punktu robežās “Ventspils” basketbolistu labā.

Otrajā puslaikā ventspilnieki turpināja dominēt. Pēc Vītola trīspunktnieka 26.minūtē viesi pirmoreiz panāca 20 punktu pārsvaru – 57:37, bet 28.minūtē pēc Čavara tālmetiena tika sasniegta lielākā punktu starpība spēlē – 68:45. Kardinālas pārmaiņas nenotika arī mača pēdējā ceturtdaļā. Vienubrīd tika panākts arī 24 punktu pārsvars, “Ventspils” vienībai svinot otro uzvaru divās turnīra spēlēs.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas ventspilnieki savā laukumā ar rezultātu 95:77 pārspēja Vācijas vienību Baireitas “Medi”, kamēr APOEL viesos ar 74:93 zaudēja Kosovas klubam Prištinas “Sigal”.

“Ventspils” basketbolisti iepriekšējā sezonā tika kronēti par Latvijas-Igaunijas līgas čempioniem, bet pašmāju meistarsacīkstēs izcīnīja sudrabu. Tikmēr vienpadsmitkārtējā Kipras čempione APOEL pēdējos trīs gados samierinājusies ar bronzu.

Kurzemnieki ar piecām uzvarām sešās spēlēs ieņem trešo vietu Latvijas-Igaunijas līgā, bet viņu pretinieki savu čempionātu iesākuši ar divām uzvarām trīs spēlēs, kas dod ceturto pozīciju.

Iepriekšējās trīs sezonas “Ventspils” komanda spēlēja FIBA Čempionu līgā, bet šogad nepārvarēja Eiropas trešā spēcīgākā klubu turnīra kvalifikāciju.

Šobrīd komandas sastāvu veido Māris Gulbis, Mārcis Vītols, Artūrs Grīnbergs, Kristaps Ķilps, Dāvids Vīksne, Jānis Bērziņš, Ronalds Zaķis, Jānis Kaufmanis, Klāvs Čavars, Linards Jaunzems, kā arī amerikāņu basketbolisti Vess Vašpuns un Raiens Luters. Tāpat komandai uz pārbaudes laiku pievienojies Tīdžejs Šortss.

Komandu vada galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis, bet viņam asistē Gints Fogels un Gatis Melderis, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Edgars Seredjuks.