“Vityaz” leģionārs: Joprojām gaidu naudu

Peka Jormaka, sportazinas.com
Peka Jormaka | Foto: Maskavas apgabala "Vityaz"

Aizvadītās sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Maskavas apgabala “Vityaz” spēlētājs Somijas medijam “Ilta-Sanomat” atzinis, ka nav saņēmis algu no vienības par trīs mēnešiem.

“Es joprojām gaidu naudu. Spēlētāji nav saņēmuši algu par trīs mēnešiem, kas ir diezgan liela summa. Neviens neko īsti nesaka,” saka Jormaka. “Aģents strādā, bet arī man dažreiz jāsazinās ar komandas vadību un jājautā, kāda ir situācija.”

“Tika paziņots, ka alga ienāks 25. jūlijā. “Vityaz” jāatrisina jautājums par spēlētāju algām iepriekšējā sezonā, ja viņi vēlas turpināt spēlēt līgā,” teica hokejists.

Jormaka iepriekšējā sezonas Krievijas klubā KHL nospēlēja 48 mačus regulārajā sezonā, kuru laikā izcēlās ar 12 vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt izslēgšanas spēļu divās cīņās viņam viena rezultatīva piespēle.

Jau vēstīts, ka starpsezonā “Vityaz” vienība saskārusies ar finansiālām problēmām, kuru dēļ spēlētājiem joprojām nav izmaksāta daļa algas par iepriekšējo sezonu. Iepriekš parādījās informācija, ka klubs sola nomaksāt parādus līdz 25.jūlijam, kā arī atrisināt problēmu ar arēnu, jo “Vityaz” joprojām nav noslēgts līgums par tās izmantošanu gaidāmajā sezonā.

Vēlāk kļuva zināms, ka, lai samazinātu izdevumus, klubs pieņēma lēmumu nogriezt algas par 20% tiem hokejistiem, kuru kontraktos ir ierakstīta summa lielāka par 20 miljoniem rubļu (250 tūkstoši eiro). Tādi spēlētāji komandā ir deviņi, viņu starpā visi leģionāri, tajā skaitā , kā arī četri krievu hokejisti, kuru starpā arī “Vityaz” kapteinis Aleksandrs Sjomins.

KHL prezidents Aleksejs Morozovs izteica bažas par “Vityaz” parādu situāciju. Lai klubs varētu turpināt darbību, tas nāca klajā ar 20% algu samazināšanas ideju, kam tagad visi hokejisti, ieskaitot arī vadošos spēlētājus, ir piekrituši, vēsta “RIA Novosti”.

KHL reglaments paredz, ka samazināt atalgojumu bez hokejista piekrišanas nav iespējams. Gadījumā, ja klubs un spēlētājs nevar par to vienoties mierīgā ceļā, parasti ir divi varianti – aizmainīšana uz citu komandu vai arī līguma laušana ar kompensācijas izmaksāšanu.

Starpsezonā par “Vityaz” hokejistu kļuva 31 gadu vecais latviešu hokejists Daugaviņš, kurš ar Maskavas apgabala klubu noslēdza līgumu uz vienu sezonu. Šosezon Daugaviņš kļuva par Maskavas “Spartak” otro rezultatīvāko hokejistu KHL pamatturnīrā, gūstot 19 vārtus un 21 reizi rezultatīvi asistējot komandas biedriem un sakrājot 40 rezultativitātes punktus, kas ir uzbrucēja rekords KHL.

“Vityaz” šajā sezonā ieņēma septīto vietu regulārajā turnīrā Rietumu konferencē. Gagarina kausa izcīņā Maskavas apgabala vienība pirmajā kārtā sērijā pret Sanktpēterburgas SKA kapitulēja ar rezultātu 0-4.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par