“Vityaz” turpina pārsteigt – uzvara pār čempioni CSKA un pirmā vieta Rietumos

03/10/2019 21:54

Dienas galvenajā mačā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Podoļskas “Vityaz” apspēlēja Gagarina kausa čempioni Maskavas CSKA ar 2:1, kļūstot par Rietumu konferences līderi.

CSKA atklāja rezultātu pirmā perioda vidū. “Vityaz” zaudēja ripu aiz saviem vārtiem, sekoja piespēle Lindena Veja izpildījumā un mājinieku uzbrucējs Jirži Sekačs bija precīzs no tuvās distances. Jau drīz Podoļskas komanda panāca izlīdzinājumu, tomēr vārtu guvums netika ieskaitīts, jo tiesneši fiksēja spēli ar kāju.

Otrajā trešdaļā CSKA divas reizes palika mazākumā, un abos gadījumos viesu specbrigāde nospēlēja sekmīgi. Trešdaļas sākumā “Vityaz” hokejisti izspēlēja vairākumu līdz tukšiem vārtiem, atzīmējoties Pekam Jormakam, bet perioda izskaņā uzbrucējs Miro Āltonens sagaidīja ripu iemetiena aplī un ar metienu vienā pieskārienā izvirzīja savu komandu vadībā.

Trešajā periodā vārti vairs netika gūti. “Vityaz” svinēja uzvaru ar 2:1, ka arī atjaunoja komandas rekordu, izcīnot desmito uzvaru pēc kārtas. Uzvarētāju vārtsargs Aleksandrs Samonovs atvairīja 44 no 45 metieniem.

Magņitogorskas “Metallurg” pārtrauca četru zaudējumu sēriju, savā laukumā apspēlējot Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 5:3. Trešā perioda sākumā rezultāts bija 2:2, bet 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Ivans Vereščagins izvirzīja “Metallurg” vadībā – 3:2. Vēl četras minūtes vēlāk Deniss Paršins palielināja pārsvaru līdz 4:2, “Lokomotiv” uzbrucējs Antons Landers samazināja deficītu – 4:3, bet trīs sekundes pirms sirēnas Nikolajs Kuļomins pielika punktu – 5:3.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija uzbrucējs Deniss Rasmusens, kuram vārti un divas piespēles. Magņitogorskai tā bija trešā uzvara 13 spēlēs, tomēr komanda joprojām paliek pēdējā vietā Austrumu konferencē.

Citos mačos Habarovskas “Amur” ar 3:2 pārspēja Pekinas “Kunlun”, Nursultanas “Barys” tika galā ar Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuras treneru korpusā strādā Latvijas hokeja leģenda Sandis Ozoliņš – 2:1, bet Minskas “Dynamo” pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, pārspējot Pētera Skudras trenēto Čeļabinskas “Traktor” – 5:3.