Voins: Esmu pārliecināts, ka Pedijas līdzdalība stabilizētu komandas spēli

Valdis Voins, LBS prezidents, Sportazinas.com
Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins | Foto: LETA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins atskatījies uz aizvadīto Eiropas čempionātu sievietēm.

Jau ziņots, ka sieviešu basketbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta astotdaļfināla duelī ar 62:77 zaudēja Zviedrijai, tādējādi neturpinot cīņu par 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

“Paldies komandai – sieviešu basketbola valstsvienība bija un ir priekšzīmīgs kolektīvs,” LBS mājaslapā citēts Voins. “Protams,  šodien pēc zaudējuma ir negatīvas emocijas, taču visā četru gadu ciklā treneru kolektīvs ir strādājis labi. Paldies trenerim Zībartam, kura vadībā komanda pakāpās jaunā kvalitātē.”

Pēc piedzīvotās neveiksmes no Latvijas izlases galvenā trenera amata atkāpās Mārtiņš Zībarts, kuram vēl bija spēkā līgums ar valstsvienību. Komandai šajā turnīrā nevarēja palīdzēt tās līdere Anete Šteinberga, bet LBS domāja par amerikānietes Šejas Pedijas naturalizēšanu.

“Mums bija un ir labas spēlētājas, un nospēlējām cienīgi, lai arī no sastāva, kas piedalījās Pasaules kausa izcīņā, šoreiz dažādu iemeslu dēļ nebija piecu spēlētāju,” turpināja Voins. “Pats tikos ar Aneti Šteinbergu, uzklausīju viņas argumentus un respektēju lēmumu. Arī iepriekšējos gados līderes ir izlaidušas kādu Eiropas čempionātu.”

“Zinot mūsu problēmas, izšķīrāmies sākt saspēles vadītājas Pedijas naturalizācijas procesu un esmu pārliecināts, ka viņas līdzdalība stabilizētu komandas spēli. Diemžēl politiķi mūs neatbalstīja,” ar nožēlu pauda prezidents.

“Izvērtēsim arī čempionāta organizatoriskos aspektus. Nenožēloju savulaik LBS pieņemto lēmumu cīnīties par Eiropas čempionāta rīkošanas tiesībām. Valstij tas bijis izdevīgi. Savukārt LBS tikko noslēdza vienošanos ar FIBA par aizņēmumu, lai nosegtu tēriņus. Galvenais, ka komanda necieta – gatavošanās bija nodrošināta pilnā apmērā,” komentēja Voins.

“Treneris Zībarts pievērsa uzmanību nelielajam profesionālo basketbolistu skaitam Latvijā un tā ir reāla problēma. Basketbola savienībai sieviešu basketbols ir viena no prioritātēm, kaut gan iespējas ietekmēt situāciju ir ierobežotas. Atbalstām “TTT Rīga” piramīdas attīstību, vienojoties par Rīgas atbalstu 47. vidusskolas internāta atjaunošanai. Strādājam ar sieviešu basketbola centriem dažādās Latvijas pilsētās. Nodrošinām jaunatnes izlašu sekmīgu darbu – jau četrus gadus pēc kārtas startējam Pasaules kausa izcīņā. Tur aug papildinājums valstsvienībai.”

“Arī šī čempionāta rīkošana bija solis, lai popularizētu sieviešu basketbolu. Mums nebija ilūziju, ka nopelnīsim, bet ceru, ka Eiropas čempionāta vairāk meiteņu pievērsīsies  basketbolam. Eiropas čempionāta sportiskos aspektus izvērtēs Treneru komisija, pēc tam valdē lemsim, kā rīkoties turpmāk – kā meklēsim galveno treneri,” noslēdza Voins.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par