LVF prezidenta pienākumus pildīs iepriekšējā vadītāja vietnieks

25/07/2023 22:54
Nokopēts
Egīls Lapsalis

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidenta pienākumus pildīs iepriekšējā prezidenta Jāņa Buka vietnieks, AS “Latvijas gāze” valdes loceklis Egīls Lapsalis, vēsta LVF.

Buks dienu pēc ievēlēšanas Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatā 12.jūlijā atkāpās no LVF prezidenta amata. Šobrīd LVF ir vakanta prezidenta amata vieta, bet 19.jūlija LVF Padomes sēdē tika nolemts nerīkot ārkārtas prezidenta vēlēšanas, jo statūti un normatīvie tiesību akti neuzliek LVF pienākumu obligāti rīkot vēlēšanas pirms Padomes pilnvaru termiņa beigām, ja LVF ir ticis ievēlēts prezidenta vietnieks, kā arī Padome ir lemttiesīga un tas nekaitē biedru interesēm.

Padome lēma, ka LVF prezidenta pienākumus pildīs Lapsalis, kas darbojās kā prezidenta vietnieks. Atbilstoši LVF statūtiem Padome ir lemttiesīga un spēj pildīt tai deleģētās funkcijas arī bez prezidenta, jo ir pieci biedru ievēlēti Padomes locekļi un līdz jauna prezidenta ievēlēšanai, bet ne vēlāk kā līdz Padomes pilnvaru termiņa beigām, prezidenta pienākumus atbilstoši Statūtu noteikumiem ir tiesīgs pildīt tā vietnieks Lapsalis.

Tāpat LVF Padome pārliecinājusies, ka Buka atkāpšanās no prezidenta amata nav ietekmējusi LVF darbības nepārtrauktību, jo LVF pārstāvību un funkciju īstenošanu tāpat kā līdz šim turpina pildīt LVF valde un Padome turpina rīkoties savu pilnvaru ietvaros.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām