Volejbola izlase ar zaudējumu noslēdz pārbaudes spēļu ciklu

23/08/2021 23:13
Avo Kēls un Latvijas izlases volejbolisti

Gatavojoties septembrī gaidāmajam Eiropas čempionāta finālturnīram, Grieķijas pilsētā Karpenisi mūsu volejbola izlase pirmdien aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli un ar 0-3 (17:25, 24:26, 22:25) piekāpās vietējai valstsvienībai. Sešās pārbaudēs tika izcīnītas divas uzvaras.

Avo Kēla trenētā Latvijas valstsvienība pirmdien daudz spēlēja ar labākajiem spēkiem. Starta sastāvā gāja Ingars Ivanovs (libero), Toms Švans, Romāns Saušs, Hermans Egleskalns, Deniss Petrovs, Atvars Ozoliņš, Renārs Jansons. Tāds sākumssastāvs bija arī pirmajā, trešajā un piektajā pārbaudes spēlē.

Pirmajā setā noteikumus diktēja grieķi – 3:8, 9:16, 13:21 17:25. Iznākumu izšķīra servju uzņemšana, šajā spēles elementā grieķiem veicās krietni labāk. Latvijas izlases problēmas uzņemšanā lielā mērā sekmēja laukuma saimnieku panākumus cīņā pie tīkla: grieķi guva piecus punktus ar bloku, bet mūsu volejbolisti palika tukšā. Tajā pašā laikā viesi uzbruka ar mazliet augstāku precizitāti nekā labāk servējošie mājinieki.

Otrajā setā cīņa izvērtās līdzvērtīgāka, taču galotnē nācās piekāpties – 5:8, 16:15, 18:21, 24:26. Romāna Sauša vietā spēlēja Kristaps Šmits, laukumā devās arī Edvīns Skrūders un Kristers Dardzāns, dodot pamatsastāva spēlētājiem iespēju atpūsties. Šajā setā grieķi neizcēlās blokā, bet tikmēr mūsu volejbolisti atkal spēja būt pārāki uzbrukumu precizitātē (56 pret 50 procentiem), kaut gan turpināja mocīties ar uzņemšanu, kas pretiniekiem bija būtiski labāka. Netveramajās servēs svētdienas spēlē bija līdzsvars (seši pret seši), taču pirmdien pēc diviem setiem iezīmējās Latvijas izlases deficīts šajā rādītājā (divi pret septiņi).

Arī trešajā Latvijas izlase izvirzījās vadībā, tomēr izskaņā zaudēja ar 22:25. Šoreiz laukumā nedevās Romāns Saušs un Hermans Egleskalns, kuru vietā spēlēja attiecīgi Kristaps Šmits un Kristers Dardzāns. Mūsu volejbolisti bija atrisinājuši problēmas uzņemšanā un visai labi tika galā, taču uzbrukumu precizitātē tagad piekāpās (50% pret 57%). Triju setu laikā viens punkts ar bloku ir krietni vien par maz, tikmēr laukuma saimnieki šādā veidā sakrāja septiņus punktus.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Atvars Ozoliņš ar 11 punktiem, bet pa septiņiem guva Kristaps Šmits, Hermans Egleskalns un Renārs Jansons, kuram tostarp divi eisi. Grieķijas valstsvienības sastāvā Dimitrioss Mučliass sakrāja 14 punktus.

“Uz šejieni braucām labā noskaņojumā, bet atpakaļ dosimies ne tik labā. Biju gaidījis ko vairāk, it īpaši uzņemšanā. Grieķi bija agresīvi servēs, un tas mums izrādījās mazliet par grūtu,” pēc pēdējiem mačiem atzīst Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls. “Domāju, ka puiši droši vien gaidīja uzvaru.”

Latvijas volejbola izlase pārbaudes spēles noslēdza ar bilanci 2-4. “Ja mums būtu labāka uzņemšana, tad reti kāds sets sanāktu sliktāks nekā pretiniekiem. Spēlējot pret čehiem un grieķiem, mums bija laba efektivitāte uzbrukumos, bet tomēr zaudējām. Tātad mūsu vājākās vietas ir aizsardzība un uzņemšana,” aizvadītos notikumus vērtē treneris.

Nupat notika pēdējā pārbaude pirms EČ finālturnīra. “Vēl ir palikusi nedēļa, meistarības ziņā nekas klāt nenāks, taču atlikušajā laikā noteikti varam kļūt vienotāki kā komanda. Domāju, ka tā tas arī būs. Kā nospēlēsim un kāds būs rezultāts, to redzēsim, bet pats galvenais, ka tur mēs atdosim visu, lai pēc čempionāta katram būtu sajūta, ka viss ir izdarīts. Ja būs arī labs rezultāts, tad vēl jo labāk,” norāda Kēls.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) vīriešu izlašu rangā Grieķija atrodas 18. vietā, bet Latvija ieņem 23. pozīciju. Arī grieķi tagad briest Eiropas čempionāta finālturnīram. Eiropas čempionāta finālturnīrs sāksies 1. septembrī Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm. Latvija nokļuvusi D grupā – Tallinā sacentīsies arī Igaunija, Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija.