Volejbola izlase zaudē Igaunijai arī trešajā spēlē

22/05/2021 14:24
Latvijas volejbola izlase

Latvijas vīriešu izlase volejbolā sestdien Tartu piekāpās Igaunijai arī trešajā draudzības spēlē, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF). Pēdējā pārbaudē Latvijas volejbolisti zaudēja ziemeļu kaimiņiem ar 0-3 (17:25, 18:25, 22:25).

Latvijas izlasei sestdien daudz spēlēja tie, kuri iepriekš bija mazāk tikuši laukumā. Piektdien “libero” pozīcijā savus spēkus izmēģināja Romāns Saušs, bet sestdien šajā lomā iejutās Jānis Medenis. Atšķirībā no piektdienas oficiālās pārbaudes spēles dienu vēlāk laukumā nedevās Toms Švans, Kristaps Šmits, Kristaps Platačs un Vladislavs Blumbergs.

Pēc zaudējuma trijos setos notika vēl ceturtais sets, kurā Latvija cieta pamatīgu sakāvi – 9:25. Iznākumu lielā mērā noteica uzbrukumu efektivitāte, kas Latvijai bija 43%, bet Igaunijai – 60%, un sekmes servēšanā. Latvijas izlases rindās šoreiz rezultatīvākais bija Kristers Dardzāns ar 14 punktiem, Saušs pievienoja astoņus, Edvarts Buivids – sešus punktus, kamēr pretinieku sastāvā lielāko punktu ražu savāca Alberts Hurts (21 punkts).

Igaunijā neizdevās uzvarēt nevienā no 14 setiem. “Neoficiālajās spēlēs biju gaidījis ko vairāk. Zaudējām arī oficiālajā, bet tur varēja sanākt arī savādāk, igauņi uzvarēja galotnēs,” atzīst Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls un norāda, ka jāstrādā pie nianšu uzlabošanas, jo pats no sevis sniegums neuzlabosies.

Šajos mačos galvenais mērķis Latvijas izlasei bija ļaut spēlēt visiem, pārbaudot volejbolistu varējumu. Treneris ir norūpējies par Atvara Ozoliņa (vēdera muskulis) un Ingara Ivanova (mugura) veselības stāvokli, jo jau nākamās nedēļas nogalē sāksies Eiropas Zelta līgas mači, kur būs jāspēlē trīs dienas pēc kārtas.

Jau ziņots, ka ceturtdien norisinājās divi neoficiāli pārbaudes mači. Pamatsastāvu spēlē Latvija piekāpās ar 0-3 (15:25, 16:25, 16:25), bet nosacīto otro sastāvu cīņā tika zaudēts ar 0-3 (13:25, 22:25, 22:25). Oficiālajā pārbaudes spēlē piektdien Latvijai nācās piekāpties ar 0-3 (23:25, 23:25, 24:26). Latvijas izlasē Eiropas Zelta līgas sacensību ciklā atpūta iedota Hermanam Egleskalnam un Denisam Petrovam, Tartu savainojuma dēļ nevar spēlēt Atvars Ozoliņš, bet Renārs Pauls Jansons un Gustavs Freimanis pēc matemātikas eksāmena ieradās Tartu īsi pirms piektdienas spēles.

Jau nākamās nedēļas nogalē Latvijas izlase Tartu atkal dosies laukumā, jo tur notiks Eiropas Zelta līgas pirmā riņķa sacensības ar Latvijas, Igaunijas, Spānijas un Beļģijas līdzdalību. Eiropas Zelta līgas grupu turnīra sacensības vīriešiem notiks no 28.maija līdz 6.jūnijam, aizvadot divus apļus sabraukumos. Vispirms komandas tiksies Tartu, bet otrajā riņķī – Liepājā. Finālčetrinieka cīņas Beļģijas pilsētā Kortrijkā ieplānotas 19. un 20.jūnijā.

Savukārt Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā 24 komandu visū pēc 26 gadu pārtraukuma būs arī Latvijas izlase, plānots no 1. līdz 18.septembrim četrās valstīs – Igaunijā, Somijā, Čehijā un Polijā.