Volejbola izlasei iespēja Sudraba līgu noslēgt ar godalgām un uz pozitīvas nots

16/06/2018 10:13

Latvijas volejbola valstsvienība šovakar plkst. 17:00 Skopjē cīņā par Eiropas Sudraba līgas bronzas godalgām tiksies ar mājinieci Maķedoniju.

Latvieši pusfināla mačā vakar ar rezultātu 0-3 (18:25, 22:25, 15:25) cieta visai pārliecinošu zaudējumu pret baltkrieviem, kuri līdz ar to vēlāk šovakar paredzētajā finālmačā tiksies ar horvātiem.

Galvenā trenera Avo Kēla vadītajai izlasei zaudējums pret baltkrieviem bija pirmais šosezon aizvadītajās septiņās Sudraba līgas spēlēs. Gan treneris, gan izlases spēlētāji pēc mača atzina, ka šī bija līdz šim sliktākā spēle komandas izpildījumā šajā turnīrā, tomēr pirms cīņas ar Maķedoniju ir pārliecība, ka šovakar laukumā tiks izlikti visi spēki.

“Spēlē par trešo vietu šobrīd nav svarīgi, kas nāks pretī, jo noskaņojums ir tāds, ka cīnīsimies pret jebko. Gribam iegūt vismaz bronzas medaļas un noslēgt turnīru uz pozitīvas nots. Vienalga, kas nāks pretī – noskaņosimies kārtīgi un kapāsimies,” atzina izlases libero spēlētājs Ingars Ivanovs.

Latvija vakar mačā pret Baltkrieviju teju visu cīņas gaitu atradās iedzinējos, mēģinot sadeldēt starpību un atspēlēties. Galvenais treneris Kēls pēc spēles atzina, ka baltkrievi neļāva mūsējiem spēlēt savu spēli, kas varbūt radīja zināmu diskomfortu: “Pretinieki jau pirmajā setā veica deviņus blokus, un tas viņus uzlādēja. Iespējams, tas ietekmēja arī mūsu turpmāko uzbrukumu veidošanu, jo vairs tik bieži necentāmies uzbrukt pie tīkla, bet meklējām citus veidus, kas, diemžēl, nenostrādāja. Spēlējām tā, kā mums ļāva pretinieks. Var teikt, ka šoreiz mums netika dotas iespējas spēlēt savu spēli.”

Neskatoties uz pusfinālā piedzīvoto zaudējumu, arī spēlēšana par Sudraba līgas bronzas godalgām Latvijai ir jauna pieredze, kas spēlētājiem noteikti papildus motivāciju neprasīs. Šī vakara sāncenši maķedonieši tika labi iepazīti jau priekšsacīkstēs, gūstot panākumu gan Daugavpilī (25:17, 25:16, 25:18), gan arī tepat, daudz grūtākā cīņā Skopjē (28:26, 29:27, 25:17). Jāatzīmē, ka spēlē viesos otrajā setā latvieši spēja atspēlēt astoņu punktu deficītu.

Komandas neapšaubāmais līderis ir diognāles spēlētājs Nikola Džordževs, kurš ir turnīra otrais rezultatīvākais spēlētājs (136 punkti). Vakardienas pusfināla mačā pret horvātiem tieši ar viņa pūliņiem mājinieki spēja gūt virsroku pirmajos divos setos, tomēr atlikušajā mača daļā Džordževam kvalitatīva palīdzība tomēr neatradās, Maķedonijai ciešot zaudējumu sīvā piecu setu cīņā.

No aizvadīto sezonu respektablajā Varšavas “ONICO” klubā aizvadījušā maķedonieša snieguma, visticamāk, būs atkarīgas komandas sekmes arī šovakar pret Latviju. Tam piekrita arī mūsu valstsvienības statistiķis Karls Ēriks Eizenšmidts, Maķedonijas valstsvienību raksturojot īsi un lakoniski: “Ja Džordževam aizies spēle, būs nepatikšanas, ja nē – slikti spēlēs arī visa maķedoniešu izlase.”