Volejbola izlasei zaudējums arī otrā pārbaudes spēlē

Kristaps Platačs
Kristaps Platačs | Foto: LVF

piektdien Tartu otrajā no trim pārbaudes spēlēm ar Igaunijas valstsvienību piedzīvoja zaudējumu, vēsta Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Abām pusēm spēlējot ar rezervistiem, Latvija piekāpās Igaunijas valstsvienībai ar 0-3 (23:25, 17:25, 20:25).

Pēc tam tika aizvadīti vēl divi seti, no kuriem pirmajā ar 25:17 uzvarēja Igaunijā, bet īso setu ar 20:18 izdevās uzvarēt Latvijai.

Latvijas izlase spēli sāka ar Edvīnu Skrūderu, Kristapu Šmitu, Edvartu Buividu, Edgaru Šimanski, Kristapu Plataču, Renāru Jansonu un “libero” Ingaru Ivanovu, taču tās gaitā laukumā tika visi, izņemot vakar daudz spēlējušos Romānu Saušu, Hermanu Egleskalnu, Denisu Petrovu, Atvaru Ozoliņu, Zigurdu Adamoviču un Vladislavu Blumbergu.

Pirmais sets aizritēja līdzīgā cīņā un tā galotnē pēc veiksmīgas Šmita serves Latvijas izlase panāca neizšķirtu – 19:19. Galotnē savas iespējas mūsu vīri izmantot nespēja, un igauņi uzvarēja ar 25:23.

Otrajā setā laukuma saimnieki visai drošu pārsvaru ieguva jau ievadā, un intriga seta galotnē izpalika. Igauņi triumfēja krietni pārliecinošāk – 25:17.

Par spīti Latvijas izlases labajam sniegumam trešajā setā arī tajā veiksmīgāki bija mūsu ziemeļu kaimiņi. Lai gan lielu seta daļu Latvijas izlases vīri turējās drošā vadībā, galotnē atkal igauņi nosvēra svaru kausus par labu sev – 25:20.

Pēc aizvadītajiem trim setiem abas komandas izspēlēja vēl divus. Ceturtajā panākumu atkal svinēja igauņi (25:17), bet piektajā, spēlējot līdz 15 punktiem, labāki bija mūsu volejbolisti – 20:18.

Latvijas izlases rindās ražīgākais punktu guvējs šodien bija Platačs, kura rēķinā 15 punkti. Par četriem mazāk guva Buivids, bet deviņi punkti Šmita rēķinā. Igauņiem līderu prombūtnē rezultatīvākais bija Marts Nābers, kura rēķinā 19 rezultatīvas darbības.

“Brīžiem spēlējām diezgan labi, taču brīžiem bijām pārāk haotiski. Pieļāvām daudz kļūdu vienkāršās situācijās, kas izskaidrojams ar to, ka šādā virknējumā spēlējām pirmo reizi,” pēc spēles iespaidos dalījās Latvijas izlases cēlājs Skrūders. “Noteikti varējām labāk servēt, arī servju uzņemšanā mums jāspēlē labāk. Pats laukumā jutos labi.”

Debiju Latvijas izlasē šodien piedzīvoja Šmits, kurš pēc cīņas atzina, ka, lai kā centās mūsu vīri, igauņi bija labāki.

“Spēle nebija no tām labākajām, taču man ir prieks būt Latvijas izlasē un pārstāvēt savas valsts krāsas. Mēģinājām, cīnījāmies, labojām savas kļūdas, taču igauņi šodien bija labāki,” teica izlases debitants.

Vaicāts, kas jāizdara rīt, lai no Igaunijas pārvestu panākumu, Šmits nevilcinoties atbildēja, ka labāk jāservē: “Mums jāriskē. Mums nav ko zaudēt.”

Komandai šajās pārbaudes spēlēs nevar palīdzēt Toms Švans, kurš iepriekš guva kājas savainojumu, bet nu jau ir atveseļošanās noslēdzošajā fāzē.

Arī nākamā spēle notiks Tartu. To klātienē vērot nebūs iespējams. Spēļu rīkotāji plāno translēt visus trīs mačus interneta vietnē “postimees.ee”.

Pēc pārbaudes spēlēm Igaunijā Latvijas izlase gatavošanas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram (30.augusts līdz 6.septembris) turpinās mājās, kad 22. un 23.augustā “Elektrum” Olimpiskajā centrā spēkosies ar Polijas augstākās līgas komandu Radomas “Cerrad Enea Czarni”.

Eiropas čempionāta atlases turnīrs D grupā notiks Kipras galvaspilsētā Nikozijā, kur spēles divos riņķos tiks aizvadītas no 30.augusta līdz 6.septembrim. Tajā bez Latvijas un mājinieces Kipras piedalīsies arī Spānija un Moldova.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs D grupā būs vienīgais, kurā vienā valstī uzreiz aizvadīs abus riņķus, turklāt vienīgais, kuru spēlēs augusta beigās un septembra sākumā, pārējās grupās finālturnīra dalībniekus noskaidrojot nākamā gada janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021.gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā. Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Latvijas volejbola izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Igaunijas valstsvienību:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”), Jānis Jansons (“Limbaži”/MSĢ);

otrais temps – Romāns Saušs (“Argo de Sete”, Francija), Toms Vanags (“AERO Odolena Voda”, Čehija), Kristaps Šmits (“Limbaži”/MSĢ), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Markuss Cielavs (“Savo Volley”, Somija);

diagonāle – Hermans Egleskalns (“Tours Volley-Ball”, Francija), Edvarts Buvids (Amrisvilas “LINDAREN Volley I”, Šveice), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija), Renārs Jansons (RTU/”Robežsardze”);

pirmais temps – Vladislavs Blumbergs, Zigurds Adamovičs (abi – Jēkabpils “Lūši”), Edgars Šimanskis (“Limbaži”/MSĢ);

libero – Ingars Ivanovs (RTU/”Robežsardze”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par