Volejbolists Skrūders debitē CEV Čempionu līgā

23/11/2023 21:16
Edvīns Skrūders

Latvijas vīriešu volejbola izlases cēlājs Edvīns Skrūders trešdien Jastšembes Zdrojas “Wegiel” komandas sastāvā debitēja Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Čempionu līgā.

Iepriekšējās sezonas fināliste “Wegiel” mājās ar rezultātu 3-0 (30:28, 25:16, 26:24) pārspēja Laspalmasas “Guaguas” vienību no Spānijas, Skrūderam spēlējot pirmajā un trešajā setā.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Tomašs Fornals, bet 14 punktus, četrus no tiem blokā, guva Žans Patrī. Pretiniekiem 14 punkti bija Paolo Zonkas kontā. Viens no mača tiesnešiem bija Latvijas volejbola soģis Salvis Kurtišs.

D apakšgrupā spēlē arī Vācijas klubs Līneburgas SVG un Čehijas vienība Česke Budejovices “Jihostroj”. Ceturtdaļfinālam kvalificēsies piecu apakšgrupu uzvarētājas, bet visas otro vietu ieguvējas un un labākā trešās pozīcijas īpašniece cīnīsies “play-off” pirmajā kārtā.  Pagājušajā gadā Jastšembes Zdrujas klubs iekļuva CEV Čempionu līgas finālā, kur zaudēja citai Polijas vienībai Kendžežinas-Kozles ZAKSA.

Tikmēr pēc spēka otrā līmeņa turnīrā jeb CEV Kausā Kristaps Platačs palīdzēja “Kladno” klubam sešpadsmitdaļfināla pirmjaā spēlē mājās ar 3-0 (25:18, 25:19, 25:15) pārspēt Bijeļinas “Radnik” no Bosnijas un Hercegovinas. Platačs uzvarētāju rindās ar 15 punktiem dalīja rezultatīvākā spēlētāja godu, uzbrūkot ar 63% efektivitāti.

Turpretī zaudējumu trīs setos piedzīvoja Jēkaba Dzeņa pārstāvētā Austrijas vienība “Zadruga AICH”/DOB, kas viesos ar rezultātu 0-3 (24:26, 17:25, 22:25) atzina Atēnu “Milon” pārākumu. Dzenis guva trīs punktus. Pēc spēka trešajā līmenī jeb CEV Izaicinājuma kausā Vladislavs Blumbergs kopā ar Čehijas vienību Odolena Vodas “Aero” sešpadsmitdaļfināla pirmajā mačā izbraukumā ar 3-0 (25:21, 25:19, 25:18) uzveica spāņu komandu “Melilla”. Blumbergs guva septiņus punktus, divreiz izceļoties blokā.