Volejbolists Šmits: Kamēr man būs iespēja pierādīt sevi izlasē, uz pilnu klapi strādāšu šeit

04/06/2020 16:32

Latvijas volejbola izlases treniņos igauņu speciālistam Tarmo Tītsam ir interesanti vingrinājumi, otrdien valstsvienības atklātā treniņa laikā sarunā ar aģentūru LETA teica izlases debitants Kristaps Šmits, atzīmējot, ka viņš bija labā sportiskajā formā pirms Latvijas čempionāta spēlēm, kas tika atceltas.

Otrdien, izlases 2020.gada sezonas trešā koptreniņa laikā, kad volejbolisti spēlēja futbolu, valstsvienības debitants “Limbaži”/MSĢ kluba pārstāvis Šmits bija visbrūnākais Latvijas izlasē.

“Beidzoties Baltijas līgai, sākās slimības noteiktā dienaskārtība. Kopā ar draudzeni devos dzīvot pie jūras Saulkrastos,” skaidro Latvijas izlases jaunpienācējs.

“Sportoju pie jūras, un mēģināju sevi uzturēt formā,” skaidro Šmits. “Agri cēlos, skrēju un veicu visādus vingrinājumus, lai sevi uzturētu labā fiziskajā formā.”

Uztraukumu izlasē viņš pārvarēja ātri.

“Sākumā bija uztraukums, nezinot, kā būs, bet tagad jau esmu pieradis un pieņemts, ja tā varētu teikt. Kolektīvs ir ļoti foršs. Visi ir draudzīgi un pieklājīgi, esmu apmierināts,” par iejušanos valstsvienībā saka volejbolists.

“Uztraukums bija pirms braukšanas uz treniņnometni. Domāju, kā būs. Atbraucot satiku Atvaru Ozoliņu, Jāni Jansonu un Edgaru Šimanski (ar viņiem kopā ir spēlēts Murjāņos), parunājāmies, un viss bija labi,” stāsta sportists, par kuru jaunāki šā sasaukuma sastāvā ir vēl četri – pieci puiši.

Murjāņu kluba pārstāvis atzinīgi izsakās par Igaunijas fiziskās sagatavotības trenera Tarmo Tītsa metodēm, pirmoreiz trenējoties šī speciālista vadībā.

“Ir interesanti, jo tādi vingrinājumi iepriekš nav pildīti. Tāpēc strādā citas muskuļu grupas. Tas sagādā muskuļiem papildu pārdomas. Grūti nav, taču saprotu, ka tas ir tikai sākums,” bilst jaunais sportists.

Kopā ar Jansonu un Šimanski šo 17 izlases kandidātu vidū ir trīs Laura Iecelnieka trenētā Murjāņu kluba pārstāvji.

“Man liekas, ka mums visiem trim ir labas izredzes,” uz jautājumu par to, kuram no trim jaunajiem volejbolistiem ir lielākās izredzes iekļūt sastāvā, kas vasaras beigās cīnīsies par iekļūšanu finālturnīrā, atbild Šmits.

“Es ļoti neuztraucos par to, būs Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas spēles vasarā vai kaut kad vēlāk. Mēs tur neko nevaram darīt. Kā būs, tā būs,” par koronavīrusa piedāvāto sajūtu kokteili saka Latvijas izlases kandidāts.

“Credit24” meistarlīgā Murjāņu komanda neiekļuva izslēgšanas spēlēs, taču Šmits bija turnīra otrs rezultatīvākais spēlētājs. Vienība gatavojās Latvijas čempionāta mačiem, taču tie koronavīrusa dēļ pasludinātās ārkārtas situācijas Latvijā apstākļos tika atcelti.

“Protams, ļoti dusmīgs biju, ka pandēmijas dēļ tika atcelts Latvijas čempionāts, jo pats un komanda bijām ļoti labi sagatavojušies tieši šīm sacensībām,” par neizmantotajām iespējām Latvijas meistarsacīkstēs volejbolistam ir kreņķis. “Gribēju pierādīt, ka mūsu komanda var tikt augstāk, nekā ir tagad, kad esam novērtēti ar ceturto vietu. Domāju, ka par medaļām mēs varējām pacīnīties. Ļoti žēl.”

Šmits ar labiem panākumiem ir startējis arī dažādos Eiropas un pasaules jauniešu čempionātos pludmales volejbolā. Viņš pārī ar Mihailu Samoilovu ir vairākkārtējs šo sacensību medaļnieks, 2018.gadā Jūrmalā Eiropas U-22 čempionātā izcīnot zelta medaļas.

“Pagaidām pludmalē ir pauzīte,” saka volejbolists. “Kamēr man būs iespēja pierādīt sevi izlasē, uz pilnu klapi strādāšu šeit.”

Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas sacensības paredzētas no 15.augusta līdz 6.septembrim. Latvijas vīriešu izlases pretinieki D grupā cīņā par vietu finālturnīrā būs Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti, pa cīņai ar katru no tiem aizvadot mājās un izbraukumā. Ja koronavīrusa izraisīto ierobežojumu dēļ kvalifikācijas turnīru nebūs iespējams aizvadīt paredzētajā laikā, tiek izskatīta iespēja kvalifikācijas sacensības rīkot no 2021.gada 1. līdz 17.janvārim.

Latvijas volejbola izlases kandidātu saraksts:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”), Jānis Jansons (“Limbaži”/MSĢ);

otrais temps – Romāns Saušs (“Argo de Sete”, Francija), Toms Vanags (“AERO Odolena Voda”, Čehija), Kristaps Šmits (“Limbaži”/MSĢ), Armands Āboliņš (Jēkabpils “Lūši”), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Markuss Cielavs (“Savo Volley”, Somija);

diagonāle – Hermans Egleskalns (“Tours Volley-Ball”, Francija), Edvarts Buvids (Amrisvilas “LINDAREN Volley I”, Šveice), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija);

pirmais temps – Toms Švans (“Saint-Nazaire Volley-Ball”, Francija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi – Jēkabpils “Lūši”), Edgars Šimanskis (“Limbaži”/MSĢ);

libero – Ingars Ivanovs (RTU/”Robežsardze”).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…