Volejbolists Šmits palīdz komandai iekļūt CEV Kausa nākamajā kārtā

15/12/2022 17:41
Kristaps Šmits

Latvijas izlases volejbolists Kristaps Šmits trešdien palīdzēja Rumānijas klubam Galacas “Arcada” sasniegt Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Kausa nākamo kārtu.

“Arcada” pamatturnīra otrās kārtas atbildes spēlē mājās ar rezultātu 3-1 (25:15, 28:30, 25:18, 25:21) uzvarēja Somijas vienību Kuopio “Savo”, kuru četros setos pārspēja arī pirmajā mačā. Šmits šajā mačā guva sešus punktus un uzbruka ar 45% efektivitāti. Mājiniekiem 18 punktus guva Daniels Maleša, bet pretiniekiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Mihaels Mihelau. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb fāzē pirms ceturtdaļfināla Šmita pārstāvētā vienība tiksies ar Itālijas klubu “Piacenza”.

Savukārt ārpus dalības “play-off” palika Velsa Leita pārstāvētā Šveices komanda “Schonenwerd”, kas viesos ar 2-3 (25:22, 21:25, 18:25, 25:18, 10:15) zaudēja Čehijas klubam Česke Budejovices “Jihostroj”, kuram pirmajā mačā piekāpās četros setos. Leitis atbildes mačā guva divus punktus

Tikmēr līmeni zemākajā CEV Izaicinājuma kausā ceturtdaļfinālā iekļuvusi Toma Švana pārstāvētā Portugāles komanda Lisabonas “Sporting”, kas astotdaļfināla atbildes mačā ar 3-1 (29:27, 25:19, 19:25, 25:17) guva virsroku pār Spānijas vienību “Melilla”, revanšējoties par pirmajā cīņā piecos setos piedzīvoto zaudējumu. Švanam šajā mačā deviņi gūti punkti, trīs ar “eisiem” un divi blokā.

Astotdaļfinālā apstājās Renāra Paula Jansona pārstāvētā Beļģijas komanda Ālstas “Lindemans”, kas mājās ar 2-3 (25:18, 21:25, 25:22, 22:25, 11:15) zaudēja Nikosijas “Omonia” volejbolistiem no Kipras, kuri pirmajā mačā bija pārāki četros setos. Jansons šajā spēlē guva astoņus punktus. Eiropā spēcīgākais klubu turnīrs ir CEV Čempionu līga, kurai seko CEV Kauss un CEV Izaicinājuma kauss.