Volejbolists Stieģelis zaudē Igaunijas kausa finālā, Jurdža sasniedz Ungārijas pusfinālu

20/12/2022 15:46
Eduards Stieģeļis

Zaudējumu Igaunijas kausa izcīņas finālā nedēļas nogalē piedzīvoja Latvijas volejbolista Eduarda Stieģeļa pārstāvētā Tallinas “Selver”/”TalTech”, bet Ungārijas kausa pusfinālā iekļuva Anijas Jurdžas pārstāvētā Ņīreģhāzas “Fatum”, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF). Igaunijas kausa finālā “Selver”/”TalTech” viesos ar 0-3 (11:25, 27:29, 22:25) piekāpās mājiniecei Tartu “Bigbank”. Stieģelis laukumā uz maiņu devās pirmajā setā, trijos uzbrukumos punktus negūstot.

Pusfinālā nākamajiem uzvarētājiem ar 1-3 un 0-3 piekāpās arī Edvarta Buivida pārstāvētā “Barrus/Voru VK”.

Tikmēr Ungārijas kausa izcīņas pusfinālā iekļuvusi Jurdžas pārstāvētā “Fatum”, kas pēc uzvaras viesos četros setos savā laukumā ar 3-0 (25:20, 25:12, 25:19) pārspēja Budapeštas UTE. Jurdža guva deviņus punktus, trīs nopelnot ar servēm, bet vēl sešus sakrājot 18 uzbrukumos.

“PlusLiga” sacensībās Polijā vienu punktu divās spēlēs izcīnīja Uģa Krastiņa trenētā Ukrainas vienība Ļvīvas “Barkom-Kažaņi”, kas savā laukumā ar 1-3 (25:20, 16:25, 19:25, 19:25) piekāpās Nisas “Stal” un ar 2-3 (19:25, 23:25, 25:22, 25:22, 10:15) – Gdaņskas “Trefl”. Pēc 16 spēlēm Ļvivas klubs ar 15 punktiem ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē.

Francijas čempionātā Hermana Egleskalna pārstāvētā “Cambrai” savā laukumā ar 1-3 (22:25, 18:25, 25:19, 21:25) zaudēja “Tours”. Egleskalns ar 20 gūtajiem punktiem kļuva par spēles rezultatīvāko dalībnieku, realizējot pusi no 40 uzbrukumiem. Ar 13 cīņās sakrātiem septiņiem punktiem “Cambrai” 14 komandu konkurencē ieņem pēdējo vietu. Francijas “Ligue B” Denisa Petrova “Cannes” mājās ar 3-1 (29:27, 23:25, 25:17, 25:21) pieveica Atvara Ozoliņa pārstāvēto “Frejus”. Par Latvijas gada labāko volejbolistu atzītais Petrovs guva divus punktus, pa vienam sakrājot blokā un ar servi. Ozoliņš guva 21 punktu, realizējot 20 no 34 uzbrukumiem, vienreiz izceļoties blokā un kļūstot par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Citā latviešu divcīņā “Martigues” ar Romānu Saušu sastāvā mājās ar 3-1 (25:15, 25:14, 17:25, 25:18) pārspēja Vladislava Blumberga “Lyon”. Saušs uz epizodi nāca laukumā trešajā setā, punktus negūstot, bet Blumbergs laukumā aizvadīja visu cīņu. Vēl vienā spēlē zaudējumu mājās piedzīvoja Gustava Freimaņa “Ajaccio”, kas ar 1-3 (22:25, 25:21, 18:25, 20:25) atzina “Avignon” pārākumu. Freimanis guva deviņus punktus, trīsreiz izceļoties blokā, kā arī punktā pārvēršot sešus no deviņiem uzbrukumiem.

Pēc 12 kārtām “Cannes” ar 28 punktiem pakāpusies uz pirmo vietu turnīra tabulā, “Martigues” ar 19 punktiem ir sestā, “Ajaccio” ar 16 punktiem – astotā, “Frejus” ar 14 punktiem – devītā 12 komandu vidū, bet “Lyon” ar astoņiem punktiem ieņem 11.vietu. Somijas čempionātā trīs zaudējumus piedzīvoja latviešu pārstāvētās komandas. Kristera Dardzāna pārstāvētā Loimā “Hurrikaani” savā laukumā ar 1-3 (17:25, 25:27, 25:20, 17:25) piekāpās “Akaa-Volley”. Dardzāns šoreiz guva vien deviņus punktus, pa vienam gūstot ar bloku un servi, kā arī realizējot septiņus no 23 uzbrukumiem. Viņš tika nomainīts trešajā setā.

Aivara Petruševica pārstāvētā Kījervi “Kyky-Betset” mājās ar 0-3 (21:25, 15:25, 18:25) atzina Raisio “Loimu” pārākumu, bet viesos ar 0-3 (19:25, 20:25, 13:25) piekāpās Joensū “Karelian Hurmos”. Petruševics pirmajā mačā guva septiņus punktus, divreiz ieservējot “eisus” un vienreiz izceļoties blokā, kā arī gūstot četrus punktus 20 uzbrukumos, bet otrajā viņa kontā 12 punkti un komandas rezultatīvākā spēlētāja tituls. Viens punkts tika gūts ar bloku, bet 11 punkti sakrāti 25 uzbrukumos. “Karēlijas lāčiem” mājās piekāpās arī Gunta Atara trenētā “Perungan Pojat” – 2-3 (25:18, 25:16, 25:27, 22:25, 14:16) un ar 1-3 (22:25, 25:23, 17:25, 16:25) – Kristapa Šmita bijušajam klubam Raisio “Loimu”.

Turnīra tabulā Loimā “Hurrikaani” ar 22 punktiem 14 spēlēs ir piektā, “Perungan Pojat” 17 mačos nopelnījusi 17 punktus un ir trīs vietas zemāk, bet Kījervi “Kyky-Betset” ar deviņiem punktiem 16 spēlēs ierindojas pēdējā vietā 11 komandu konkurencē. Čehijas čempionātā Kristapa Platača pārstāvētā “Kladno” izbraukumā ar 1-3 (25:27, 25:22, 20:25, 18:25) piekāpās Odolena Vodas AERO. Platačs spēli sāka pamatsastāvā, taču vēlāk spēlēja epizodiski, gūstot vienu 14 uzbrukumos.

Pāvela Jemeļjanova pārstāvētā Libereces “Dukla” mājās ar 3-1 (25:19, 18:25, 25:15, 25:22) pieveica Beskidu “Black Volley”. Jemeļjanovs uzsāka spēli un divos setos guva piecus punktus 11 uzbrukumos. Ar 42 punktiem 16 spēlēs Liberecas vienība ieņem pirmo, bet “Kladno” ar 28 punktiem – piekto vietu 13 klubu vidū. Platačs ar 230 punktiem ir piektais rezultatīvākais spēlētājs līgā. Rumānijas čempionātā uzvaru mājās svinēja Kristapa Šmita pārstāvētā Galacas “Arcada”, kas ar 3-0 (25:17, 25:9, 25:16) sagrāva Dežas “Unirea”. Šmits laukumā uz maiņu devās otrajā setā un līdz spēles beigām guva vienu punktu vienīgajā uzbrukumā.

Savukārt Edvīna Skrūdera pārstāvētā Bukarestes “Rapid” viesos ar 0-3 (24:26, 20:25, 19:25) piekāpās Zalavas SCM. Edvīns guva trīs punktus, pa vienam sakrādams ar servi, bloku un vienīgo uzbrukumu. “Arcada” ar 26 punktiem 11 cīņās ir trešā, bet “Rapid” sakrājusi 22 punktus un 12 komandu vidū atrodas piektajā vietā. Galacas “Arcada” komandai nedēļas laikā bija pamatīga slodze. “Arcada” veiksmīgi aizvadīja arī Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kausa spēli, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Pēc uzvaras četros setos Kuopio Galacas vienība arī mājās pieveica Somijas komandu “Savo Volley” 3-1 (25:15, 28:30, 25:18, 25:21). Šmits devās laukumā uz maiņu trešajā setā un līdz spēles beigām guva sešus punktus – vienu ar servi un piecus – 11 uzbrukumos.

“Play-off” kārtā janvārī Rumānijas klubu gaida Itālijas šī brīža ceturtā spēcīgākā vienība Pjačencas “Gas Sales Bluenergy”. Bez tam vakar un aizvakar komanda aizvadīja arī divas cīņas Rumānijas kausa izcīņā. Otrās kārtas spēlēs “Arcada” viesos ar 3:0 (25:7, 25:14, 25:10) un mājās ar 3:0 (25:14, 25:10, 25:16) sagrāva Klužas-Napokas “Universitatea”. Šmits pirmajā mačā spēlēja otro un trešo setu, bet otrajā cīņā viņš ar 15 punktiem kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. Viņa kontā četras netveramas serves, viens bloks un desmit rezultatīvi uzbrukumi 18 mēģinājumos.

Portugāles čempionāta otro etapu ar divām uzvarām viesos uzsākusi Toma Švana pārstāvētā Lisabonas “Sporting”. Spēcīgāko astotnieka cīņās galvaspilsētas klubs ar 3-0 (25:19, 26:24, 25:17) pieveica Gimarainšas “Vitoria” un ar 3-2 (19:25, 25:20, 21:25, 25:13, 15:13) – “Castelo Maia”. Latvijas volejbolists pirmajā mačā guva piecus punktus sešos uzbrukumos, bet otrajā cīņā viņa kontā septiņi punkti – divi ar bloku un pieci rezultatīvi uzbrukumi no astoņiem. Ar desmit punktiem četrās cīņās galvaspilsētas klubs labāko astotniekā ierindojas ceturtajā vietā.

Tikmēr Somijas čempionātā sievietēm igauņu speciālista Avo Kēla vadītā un Paulas Ņečiporukas pārstāvētā Rovaniemi “Arctic Volley” viesos ar 3-1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:12) pieveica Nurmo “Jymy”. Ņečiporuka ar 14 punktiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju komandā. Viens punkts sakrāts ar bloku, kā arī rezultatīvi bijuši 13 no 43 uzbrukumiem. Turnīra tabulā “Arctic Volley” ar 18 punktiem 15 cīņās ieņem septīto vietu desmit komandu vidū.

Zviedrijas čempionātā Petras Ņečiporukas pārstāvētā “Gislaved” viesos ar 0-3 (16:25, 14:25, 7:25) piekāpās vicelīderei “Orebro”. Latvijas pārstāve šoreiz nebija iekļauta komandas pieteikumā. Ar 15 punktiem 11 spēlēs “Gislaved” ierindojas astotajā vietā 11 komandu vidū, bet Latvijas izlases spēlētāja ar 187 punktiem ir ceturtā rezultatīvākā turnīra dalībniece. Austrijas čempionātā Vladas Pridatko pārstāvētā Hartbergas “TSV Sparkasse” mājās ar 0-3 (7:25, 13:25, 11:25) zaudēja līdervienībai Lincas un Štegas “Oberbank Steelvolleys”. Latvijas volejboliste bija pieteikumā, bet nespēlēja. Hartbergas komanda ar 11 zaudējumiem tikpat spēlēs bez punktiem ieņem pēdējo vietu desmit klubu konkurencē.

Beļģijā Lāsmas Ozolas pārstāvētā “LVL Genk” viesos ar 3-2 (23:25, 25:20, 21:25, 25:23, 15:9) pārspēja Šapelas le ERlemonas “Tchalou”. Ozola guva piecus punktus, no kuriem trīs ar servi un divus – sešos uzbrukuma mēģinājumos. Ar deviņiem punktiem septiņās spēlēs “LVL Genk” desmit komandu vidū ieņem sesto vietu.