Volejbolists Vanags par sezonu Čehijā: Tā beidzās nesākoties…

07/04/2020 12:20
Toms Vanags, www.sportazinas.com

Latvijas volejbola izlases dalībnieks Toms Vanags jau trešo sezonu aizvadīja Čehijā, otro – “Odolena Voda” vienībā. Sezonas laikā bija doma pat par pusfinālu, bet pēc pāragri noslēgtā čempionāta koronavīrusa dēļ nākas secināt, ka “sezona beidzās nesākoties”.

Ar trim zaudējumiem Čehijā čempionātu beidza Vanaga pārstāvētā “Odolena Voda”. Pēdējo spēli pamatturnīrā aizvadīt nebija lemts. “Divu – triju dienu laikā viss strauji mainījās,” stāsta Vanags. “No sākuma bija plānots, ka 14. martā savā laukumā pret “Ostrava” spēlēsim bez skatītājiem, bet pēc divām dienām jau lidoju mājās. Klubs visiem volejbolistiem nopirka biļetes, un visi brauca mājās.”

Kad pagājušās nedēļas vidū LVF runāja ar Vanagu, viņš pēc steidzamās aizbraukšanas tik vien zināja, ka čempionāts ir beidzies un jāspēlē nebūs. Visticamākajā variantā uzvarētāja nav, un spēlētāji paliek bez medaļām. Arī klubs papildu informāciju nebija sniedzis, jo “viss notika tik ātri, ka pat atvadīties īsti nebija laika. Svētdien bija jāpaspēj aizlidot, jo čehi pirmdien slēdza robežu.”

“Sezona beidzās nesākoties,” ironizēja Latvijas volejbolists. “Sezonā kaut kādi mači ir aizvadīti, vietas nav… Dīvaina sajūta.” Turnīra tabulā “Odolena Voda” ar 27 punktiem 21 spēlē spēli pirms pamatturnīra beigām ieņēma 8. vietu 12 komandu konkurencē. Tas deva tiesības piedalīties pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā, kurā tikās komandas no septītās līdz desmitajai.

Pēdējā spēle varēja mainīt pretiniekus, taču ne pašu iekļūšanu pirmās “play-off” kārtas dalībnieku vidū. “Pēc pussezonas likās, ka varēsim izdarīt ko vairāk, bet pavasarī tā objektīvi bija mūsu vieta, un nez vai pusfinālos būtu tikuši,” sezonu izvērtē Toms. “Sezonas otrajā pusē komandā sākās traumas, un vairs nevarējām uzvarēt tos pretiniekus, ar ko bijām tikuši galā sezonas sākumā. No četrām pirmajām komandām šosezon neuzvarējām tikai vienu. No otras puses zaudējām vairākām turnīra tabulas lejasdaļas vienībām.”

Čempionāts bijis interesants, komandu spēki – diezgan līdzīgi. Klubi turnīra tabulā bija izkārtojušies tuvu viens otram, un katrs punkts bija svarīgs. “Pašam pirms sezonas gribējās iekļūt labāko sešiniekā, lai nav jāspēlē pirmā izslēgšanas spēļu kārta. Tad būtu lielākas iespējas tikt pusfinālā,” atceras volejbolists. “Doma par pusfināliem bija arī sezonas vidū, taču pēc tam vienības spēlētājus sāka pievilt veselība.”

Arī Tomam gadījās pa savainojumam, ar ko tagad varētu tikt skaidrībā, bet, kā tiksi, ja arī medicīnas iestādēs plosās koronavīruss Covid-19? Daudzos savainojumus, iespējams, sekmēja smagā pirmssezonas treniņnometne, un arī vēlāk treniņi notika uz maksimāliem apgriezieniem. “Par laimi neviens nesaplīsa pilnībā, bet vairākas spēles bija spiesti izlaist vairāki pamatsastāva spēlētāji,” stāsta Vanags.

Latvijas izlases otrā tempa spēlētājs sevi varēja saukt par vienu no komandas pieredzējušākajiem spēlētājiem. Tāpēc treneris uzticēja Tomam ne vien komandas kapteiņa palīga lomu, bet arī “vēsā prāta” misiju. “Treneris gribēja, lai turu kopā komandu brīžos, kad laukumā sāka kļūt par daudz emociju,” skaidro spēlētājs.

“Piemēram, brīžos, kad bija kādi mūsu komandai nelabvēlīgi vai strīdīgi tiesneša lēmumi, lai mēs nedabūtu nevajadzīgas dzeltenās un sarkanās kartītes. Bija reizes, kad kāds no mūsu spēlētājiem jau bija gatavs doties diskutēt ar tiesnesi, bet izdevās paraut atpakaļ un pašam kā kapteiņa palīgam aiziet noskaidrot situāciju. It kā trenera prasītais izdevās, jo daudz starpgadījumu sezonā nebija. Spēlēs vajadzēja vairāk klaigāt un uzmundrināt komandasbiedrus, bet treniņā darīju visu, kas tika likts – mazāk runāju, vairāk darīju.”

Tagad volejbolists Latvijā jau ir aizvadījis divas paškarantīnā nepieciešamās nedēļas. Šobrīd arī volejbola darba tirgū ir klusums. Atliek tikai gaidīt, lai uzzinātu, kur sportists aizvadīs nākamo sezonu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Helsinku Jokerit
25/09/2022 19:30

Bez arēnas, spēlētājiem un reputācijas – kas noticis ar “Jokerit” pēc izstāšanas no KHL?

Neilgi pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai februāra izskaņā, savu dalību no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) atsauca divi ārzemju klubi – Rīgas “Dinamo” un Helsinku “Jokerit”. Un, ja mākslīgi izveidota Latvijas vienība…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām