Voris: KHL ir sistemātisks hokejs, bet Dānijā tikpat kā nedomā par aizsardzību

05/01/2021 00:27
Jānis Voris

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” vārtsargs Jānis Voris izteicies, ka KHL tiek spēlēts sistemātisks hokejs, salīdzinot ar Dānijas līgu, kur viņš bija iepriekš.

Jau vēstīts, ka “Dinamo” šodien ar rezultātu 5:4 apspēlēja Maskavas “Dynamo”, tādējādi pirmo reizi šosezon izcīnot divas uzvaras pēc kārtas. Uzvarētājiem divus vārtus guva Roberts Bukarts, bet pa reizei precīzi bija Rihards Bukarts, Džei Sī Lipons un Mārtiņš Dzierkals. Tikmēr “Dynamo” rindās izcēlās Dmitrijs Jaškins, Oļegs Zaicevs, Andrejs Sergejevs un Iļja Šipovs. Rīdziniekiem rezultatīvākais ar trīs punktiem bija Roberts Bukarts, bet ar diviem punktiem izcēlās Dzierkals. Pirmo šīs sezonas spēli rīdzinieku sastāvā aizvadīja vārtsargs Voris, kurš atvairīja 33 no 39 pretinieku metieniem (87,9%).

“Abas spēles bija pret stiprām komandām – vienām no spēcīgākajām līgā. Abos mačos parādījām raksturu, lai gan bija smagas spēles,” Rīgas komandas mājaslapa citē Vori, kurš raksturoja pēdējās divas aizvadītās cīņas pret Maskavas “Dynamo” (5:4) un Maskavas “Spartak” (5:2). Vārtsargs atzīmēja, ka grūtākie brīži bija pirmā un trešā perioda beigās, bet otrajā trešdaļā komanda 100% kontrolēja spēli un neatstāja pretiniekiem nekādas iespējas. Tāpat viņu nebaidīja spēlēšana pret vienu no vadošajām maiņām KHL un līgas labāko vārtu guvēju Dmitriju Jaškinu.

“Redzu, kas nāk pretī, taču visi esam cilvēki. Viņi ir tādi paši kā mēs. Neteiktu, ka viņiem metieni bija spēcīgi vai precīzi, taču viņi met īstajā brīdī, kā tas bija pirmajos ielaistajos vārtos,” secināja Voris. “KHL ir sistemātisks hokejs, turpretī Dānijā domā tikai par uzbrukumu un tikpat kā nedomā par aizsardzību. Ir ļoti daudz metienu un haoss savā zonā. Šeit ir sistēma un lielāks ātrums, protams, ka arī līmenis ir labāks,” salīdzināja Voris.

Spēles pēdējā trešdaļā “Dinamo” guva divus vārtus tikai ar 15 sekunžu intervālu un tobrīd, pateicoties Riharda Bukarta un Roberta Bukarta vārtu guvumiem, panāca 5:3. Maskavieši vienus vārtus atguva un panāca 4:5, taču ar to nebija līdzēts, lai viesi panāktu izlīdzinājumu. Nākamā spēle “Dinamo” paredzēta 7. janvārī plkst. 19:30 savā laukumā pret Minskas “Dinamo”.