Voris: Necerēju, ka šosezon būs iespēja tik daudz uzspēlēt “Dinamo” rindās

Jānis Voris, sportazinas.com
Jānis Voris | Foto: Rīgas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas () kluba Rīgas “Dinamo” jaunais vārtsargs dalījās iespaidos par pirmo sezonu pieaugušo līmenī.

Rīgas komandu kopš decembra vidus/beigām bija piemeklējušas vārtsargu problēmas, jo savainojumos bija iedzīvojušies abi pamatvārtsargi – Aleksandrs Salāks un Andrejs Makarovs. No Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” tika izsaukti Voris un Reinis Liepiņš. Voris savu debiju KHL piedzīvoja stājoties vārtos 19. decembrī mačā pret Helsinku “Jokerit”.

Jaunais vārtsargs iesāka: “Savu debiju KHL piedzīvoju mačā pret “Jokerit”. Tajā dienā piepildijās mans bērnības sapnis. Gribējās atsist visu metienus. Nākamajā spēlē Salāks guva savainojumu un man bija jādodas laukumā jau pēc pirmā perioda. Biju jau iejuties, tāpēc spēlēju mierīgi.”

“Katra KHL spēle ir ļoti sarežģīta. Visinteresantākie mači bija pret “Jokerit” un Sanktpēterburgas SKA. Visvairāk atmiņā palikusi pirmā “sausā” spēle pret Nursultanas “Barys”. Atceros, kad bija palikusi sekunde līdz mača beigām, es joprojām biju spēlē un koncentrējos. Pēc mača saņēmu spēles ripu,” turpināja 20 gadus vecais hokejists.

Latvietis komentēja Rīgas komandas savainojumu situāciju: “”Dinamo” šosezon daudz vajā traumas, tāpēc ir iespēja tādiem jaunajiem spēlētājiem kā es. Tajā ir savi plusi: mēs gūstam pieredzi, attīstāmies, lai tuvākajā nākotnē parādītu sevi visā krāšņumā.

“Godīgi sakot, negaidīju, ka varēšu tik daudz uzspēlēt “Dinamo” rindās. Ļoti priecājos par iespēju spēlēt KHL, vēlos šajā līmenī turpināt attīstīties,” noslēdza Voris.

Savu pirmo pilno spēli KHL Voris aizvadīja 4. janvārī pret “Barys”. Tajā mačā Jānis bija fantastisks – atvairīti visi 25 pretinieku metieni un svinēta uzvara ar 1:0. Viņš kļuva par pirmo vārtsargu atjaunotās Rīgas “Dinamo” komandas vēsturē, kurš savā pirmajā pilnajā mačā nostāvēja “sausā”.

“Dinamo” rindās talantīgais ripu ķērājs šosezon aizvadījis septiņus mačus, kuru laikā vidēji spēlē ielaidis 3,22 ripas un atvairījis 89,3% pretinieku metienu. Savukārt MHL komandas “Rīga” rindās viņa kontā 31 spēle – ielaisti 2,36 vārti un atvairīti 92,5% pretinieku metienu.

Voris: Merzļikins un Kivlenieks dod jaunajiem vārtsargiem motivāciju, ka ir iespējams nonākt NHL

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par