VTB līga par paplašināšanu nedomā, mērķis – saglabāt esošo dalībnieku skaitu

VTB līgas spēle, sportazinas.com
VTB līgas spēle | Foto: Fjodors Obmajkins / Krasnodaras "Lokomotiv-Kuban"

VTB līgas prezidents Sergejs Kušenko sarunā ar Krievijas ziņu aģentūru TASS atzinis, ka šobrīd netiek izskatīti varianti ar jauno komandu uzņemšanu, jo galvenais mērķis ir saglabāt visas esošās vienības.

Jau ziņots, ka koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ marta vidū tika apturēts arī VTB līgas čempionāts. Izraisītā krīze un finansiālie zaudējumi piespiež visus, tajā skaitā grandus samazināt budžetus. Šobrīd nav skaidrs, kā izskatīsies nākamais čempionāts un cik komandas tajā piedalīsies.

“Par paplašināšanu šobrīd nerunājam, vairāk domājam par to, lai saglabātu visas esošās komandas. Klubiem mainās finansējuma apjomi. Komandas no turnīra tabulas augšgala jau saprot, kādās Eiropas sacensībās tie spēlēs un kāds būs to budžets. Domāju, ap 15. jūniju varētu parādīties skaidrība par visiem klubiem. Bet mēs pieļaujam iespēju nedaudz palielināt pieteikšanās termiņu, lai klubiem būtu iespēja savākt visus dokumentus,” teica Kušenko.

Aizvadītajā sezonā turnīrā piedalījās 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai no Polijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmo vietu ar 18 uzvarām 19 spēlēs ieņēma Jāņa Timmas un Daira Bertāna pārstāvētā Maskavas apgabala “Khimki”, kurai sekoja Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA ar 15 panākumiem 19 mačos.

Pirms 2019./2020. gada sezonas Rīgas VEF finansiālo apsvērumu dēļ pieņēma lēmumu atteikties no dalības VTB līgā. Latvijas komanda šajā turnīrā spēlēja kopš 2009./2010. gada sezonas. Arī nākamajā sezonā rīdzinieki neplāno piedalīties VTB līgā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par