WADA atkal varētu diskvalificēt Krieviju

23/09/2019 13:00
Pasaules Antidopinga aģentūra, www.sportazinas.com

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pirmdien paziņojusi, ka tā uzsāks detalizētāku Maskavas laboratorijas rezultātu analīzi, bet ņemot vērā šaubas par šo datu autentiskumu, Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) varētu saskarties ar jaunām sankcijām.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka WADA apšauba no Maskavas antidopinga aģentūras iegūto datu autentiskumu un var lemt par jaunu diskvalifikāciju.

Anonīms avots apstiprinājis Vācijas televīzijas ARD žurnālista Hajo Zepelta tviterī rakstīto informāciju, ka Maskavas laboratorijā notikusi dopinga analīžu paraugu viltošana.

WADA pēc šiem apgalvojumiem pirmdien nāca klajā ar paziņojumu, atklājot, ka Krievijai tiek dotas trīs nedēļas, lai atbildētu par radušos situāciju. Tiek spekulēts, ka pret Krieviju, visticamāk, varētu tikt pieņemtas jaunas sankcijas.

“Lai saglabātu atbilstību visiem WADA noteikumiem, RUSADA bija jānodrošina autentiski laboratorijas rezultāti,” teikts WADA izpildkomitejas paziņojumā.

WADA jau iepriekš norādīja, ka tā vārētu pieņemt vēl nebijušus soda mērus, ja Maskavas laboratorijas dati jebkādā mērā tiks ietekmēti.

Līdz ar izskanējušajām baumām Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) paziņojusi, ka tā atkārtoti izskatīs savus lēmumus, kuros tika spriests par to, vai atļaut vairākiem Krievijas sportistiem startēt mēneša beigās gaidāmajā pasaules čempionātā Dohā.

WADA Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību atjaunoja tikai pirms gada. Tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas tika izdarīts ar nokavēšanos.

Pieeja visiem datiem par dopinga paraugiem, kas Maskavas laboratorijā savākti no 2011. līdz 2015.gadam, bija viens no priekšnosacījumiem, lai Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) atceltu Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju. VFLA diskvalifikācija pagarināta jau 11 reizes.

No Maskavas antidopinga laboratorijas iegūti 2262 analīžu paraugi no 578 sportistiem, no kuriem dopinga lietošanā aizdomās turēti tiek 298 atlēti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
20/01/2022 15:34

Uz viļņa esošā “Mavericks” centīsies pārtraukt “Suns” uzvaru sēriju

Gaidāmajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” savā laukumā plkst. 2:30 pēc Latvijas uzņems vienu no Rietumu konferences favorītēm Fīniksas “Suns”, cenšoties pārtraukt pretinieku četru uzvaru…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…