WADA izdod dopinga testēšanas pamatnostādnes koronavīrusa pandēmijas laikā

Olivers Niglis, sportazinas.com
WADA ģenerāldirektors Olivers Niglis | Foto: Reuters

Pasaules antidopinga aģentūra () piektdien izdeva jaunas dopinga analīžu ņemšanas vadlīnijas, lai atvieglotu turpmāko analīžu veikšanu koronavīrusa pandēmijas ierobežojumu apstākļos.

Atzīmējot, ka kopš WADA 6.marta paziņojuma koronavīrusa Covid-19 izplatība ir kļuvusi par “vēl lielāku veselības un sabiedrības ārkārtas situāciju”, WADA mudināja antidopinga organizācijas rīkoties saskaņā ar ierobežojumiem, ko noteikušas vietējās veselības iestādes, “lai nodrošinātu pareizu sportistu un dopinga kontroles personāla aizsardzību, vienlaikus aizsargājot dopinga kontroles programmu integritāti, īpaši gatavojoties 2020.gada Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm.”

WADA jaunākās vadlīnijas iesaka antidopinga organizācijām pārliecināties, ka paraugu ieguvējiem nav slimības simptomu.

Atbildīgajiem darbiniekiem vajadzētu arī pajautāt sportistiem, vai viņiem ir kādi slimības simptomi, vai arī viņi vai kāds cits analīžu iegūšanas vietā neatrodas paaugstināta saslimšanas riska ar Covid-19 grupās.

Ja tiek atklāts, ka analīžu ņemšanas personāls ir saslimis ar vīrusu, personālam ir jāinformē par viņu pārbaudītajiem sportistiem un otrādi, paziņoja WADA.

Personālam ir jāizmanto aizsargājošs apģērbs, piemēram, maskas, un darba virsmas jādezinficē. Ja vietējie apstākļi ierobežo darbu, tad antidopinga organizācijām vajadzētu “apsvērt iespēju mērķtiecīgi koncentrēt savu testēšanas programmu uz sportistiem no augsta riska sporta veidiem un disciplīnām”, skaidro WADA.

Vietās, kur analīžu ņemšanas programma šobrīd nevar turpināties, WADA un citām antidopinga organizācijām un sporta federācijām jāstrādā kopā, “kad situācija sāks normalizēties”, lai identificētu nepilnības testēšanā, “jo īpaši attiecībā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. un paralimpiskajām spēlēm.”

WADA mudina antidopinga organizācijas turpināt iegūt informāciju par pārbaudāmo sportistu atrašanās vietām, lai atvieglotu ārpussacensību pārbaudes.

Sportisti joprojām ir atbildīgi par terapeitiskās lietošanas izņēmuma atļauju iegūšanu, un “viņiem jāatgādina, ka tos joprojām var pārbaudīt jebkurā vietā un laikā,” atgādina WADA.

“Kamēr  saskaņā ar pasaules antidopinga programmu nav plānots mainīt pašreizējās prasības, WADA pilnībā apzinās šīs bezprecedenta situācijas sarežģītību un nodrošinās, lai tās atbilstības uzraudzības programma nodrošina apstākļiem atbilstošu elastības un izpratnes līmeni,” skaidro WADA.

Tā kā dažas WADA akreditētās laboratorijas jau ir slēgtas un citas, iespējams, sekos šim piemēram, WADA norāda, ka testēšanas organizācijām jāsazinās ar Monreālā bāzēto WADA, lai iegūtu informāciju par to, kādas laboratorijas ir gatavas pieņemt paraugus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par