“Warriors” mača izskaņā atspēlējas un pagarina sēriju (VIDEO)

11/06/2019 07:59

Goldensteitas “Warriors” komanda pirmdien svinēja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas piektajā spēlē, neļaujot Toronto “Raptors” izcīnīt savu pirmo čempiontitulu.

“Warriors” viesos uzvarēja ar 106:105 (34:28, 28:28, 22:22, 22:27), bet sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-2 ir “Raptors”.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 31 punktu bija Stefans Karijs, bet 26 punktus guva Klejs Tompsons. Pēc vairāk nekā mēneša pārtraukuma laukumā atgriezās Kevins Durants, kurš gan otrajā ceturtdaļā atsvaidzināja traumu un pameta lauku, līdz tam brīdim gūdams 11 punktus.

Toronto komandā ar 26 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Kavai Lenards, bet 18 punktus iemeta Kails Laurijs.

Jau no pirmajām minūtēm vadībā bija “Warriors” komanda, bet “Raptors” pirmās ceturtdaļas vidū veica izrāvienu 9:0, kas ļāva uz īsu brīdi atrasties priekšā. Tiesa, viesi ātri atguva vadības grožus un puslaika pārtraukumā devās ar sešu punktu pārsvaru (62:56).

Ceturtajā ceturtdaļā “Warriors” pārsvars sasniedza 14 punktus, taču ceturtā ceturkšņa otrajā pusē “Raptors” ar Lenarda gādību veica izrāvienu 10:2 un nokļuva vadībā jau ar sešiem punktiem (103:97). Uz to “Warriors” atbildēja ar trim “trejačiem”, divus no tiem iemetot Tompsonam, bet vienu – Karijam. Pēc tam Kanādas komanda vairs neatspēlējās, viesiem svinot minimālu uzvaru.

Sērijas sestā spēle notiks ceturtdien Oklendā, bet, ja būs nepieciešams septītais mačs, tas norisināsies svētdien Toronto.

“Raptors” iekļuvusi savā vēsturē pirmajā NBA finālā, kamēr “Warriors” cer izcīnīt trešo titulu pēc kārtas un ceturto pēdējo piecu gadu laikā.

Toronto komanda NBA spēlē kopš 1995./1996.gada sezonas. “Raptors” izslēgšanas turnīrā spēlēja sesto sezonu pēc kārtas, iepriekšējās trīs nepārvarot Klīvlendas “Cavaliers” barjeru.

Pērn Goldensteitas “Warriors” otro gadu pēc kārtas kļuva par NBA čempioniem, finālsērijā ar 4-0 pieveicot “Cavaliers”.