“Warriors” papildlaikā nolauž Portlendu un piekto gadu pēc kārtas iekļūst finālā

21/05/2019 07:51

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālā spēlēs iepriekšējo divu sezonu čempione Goldensteitas “Warriors”, kas aizvadītajā naktī izbraukumā ar 119:117 papildlaikā uzveica Portlendas “Trail Blazers”, triumfējot Rietumu konferences finālsērijā.

Sērijā līdz četrām uzvarām Goldensteita uzvarēja pārliecinoši: 4-0.

“Warriors” komandai nevarēja palīdzēt savainotie Kevins Durants, Demarkuss Kazinss un Andrē Iguodala.

Goldensteita sasniedza piekto NBA finālu pēc kārtas. Iepriekš, kas tāds izdevies tikai leģendārajai Bostonas “Celtics”, kas sasniedza desmit finālus no 1957.-1966. gadam.

Iespaidīgu maču “Warriors” rindās aizvadīja Stefans Karijs un Dreimonds Grīns – abi izcēlās ar “triple-double”. Karijs 37 gūtiem punktiem pievienoja 11 rezultatīvas piespēles un 13 atlēkušās bumbas, bet Grīns guva 18 punktus, izcīnīja 14 bumbas zem groziem un 11 reizes rezultatīvi piespēlēja.

Ar lauztām ribām spēlējošais Portlendas līderis Demians Lilards guva 28 punktus, kam pievienoja 12 rezultatīvas piespēles. Sī.Dž Makalums atzīmējās ar 26 punktiem, bet “double double” arī Meijera Lenarda kontā: 30 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

“Warriors” finālā spēlēs ar Milvoki “Bucks” – Toronto “Raptors” pāra uzvarētāju.

Pēc aizvadītām divām ceturtdaļām vadībā bija “Blazers” basketbolisti – 69:65. Zīmīgi, ka puslaika vadība Portlendas vienībai bija arī iepriekšējās trijās sērijas spēlēs, tomēr cīņas otro nogriezni komandai uzvarēt neizdevās. Spēles trešajā ceturtdaļā Portlenda sakrāja pat 17 punktu pārsvaru, tomēr nespēja pārsvaru noturēt, tam ceturtajā ceturksnī sadilstot līdz minimumam.

Papildaikā veiksmīgāki bija viesi. Grīns 39 sekundes līdz beigām realizēja svarīgu trīspunktienu, panākdams 119:115, bet atlikušajā laikā “Blazers” nespēja panākt izlīdzinājumu.