“Warriors” smagākais zaudējums mājās Kera vadībā; Hārdens un Grīns nokārto uzvaru pār “Raptors” (VIDEO)

06/03/2019 08:53

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt negaidīti pārliecinošu panākumu izbraukumā pār čempioni Goldensteitas “Warriors” guva Bostonas “Celtics”, kamēr Hjūstonas “Rockets” pretinieku laukumā pārspēja Austrumu konferences vicelīderi Toronto “Raptors”.

Duelī starp komandām, kas vēl pirms šīs sezonas sākuma tika pozicionētas kā nākamās  finālistes, “Celtics” jau pirmajā puslaikā iekrāja vairāk nekā 20 punktu pārsvaru, lielajā pārtraukumā dodoties ar komfortablo 73:48. Viesi nekādas vaļības nepieļāva arī spēles otrajā cēlienā, droši nosargājot uzvaru līdz pat cīņas finālsirēnai – 128:95. “Warriors” galvenā trenera Stīva Kera vadībā iepriekš savu skatītāju priekšā vēl ne reizi nebija kapitulējusi ar 33 vai vairāk punktu starpību.

Breda Stīvensa vadītā komanda tādējādi guva tikai otro panākumu pēdējās sešās spēlēs. Ar 30 punktiem “no soliņa” rezultatīvākais bija Gordons Heivords, 19 punkti un 11 rezultatīvas piespēles Kairijam Ērvingam, savukārt Džeisons Teitums pievienoja 17 punktus. Piekto zaudējumu pēdējos astoņos mačos piedzīvojušo “kareivju” rindās 23 punkti Stefenam Karijam.

Pateicoties lieliski aizvadītajai ceturtajai ceturtdaļai, sesto uzvaru pēc kārtas savā rēķinā šonakt ierakstīja “Rockets”, izbraukumā sarūgtinot “Raptors” – 107:95. Hjūstonas klubs pēc nospēlētām 24 minūtēm atradās priekšā ar gana drošo 55:37, taču Toronto trešajā ceturksnī spēja pilnībā izdzēst deficītu, pirms izšķirošā perioda izvirzoties priekšā ar 71:69.

Turpināt tādā pašā garā Kanādas klubam gan neizdevās, jo pēdējās 12 minūtēs Džeimss Hārdens un Džeralds Grīns divatā guva 30 punktus, bet visa “Rockets” komanda 38, kamēr “Raptors” spēja atbildēt vien ar 24, tādējādi piedzīvojot zaudējumu visā mačā.

Hārdens cīņu noslēdza ar 35 punktiem, savukārt Grīns 21 minūtē palīdzēja ar 18 punktiem. “Raptors” sastāvā 26 punkti Kavai Lenardam.

Tikmēr zaudējumus izbraukumā šonakt piedzīvoja divas no vadošajām Rietumu konferences komandām. Portlendas “Trail Blazers” nespēja apturēt Memfisas “Grizzlies” (111:120) un tās līderi Maiku Konliju, kurš guva 40 punktus un sasniedza jaunu karjeras rezultativitātes rekordu, kamēr Oklahomsitijas “Thunder” kapitulēja Minesotas “Timberwolves” un 41 punktu guvušā Kārla-Entonija Taunsa priekšā.

NBA pamatturnīrs, 6. marts

Indiānas “Pacers” – Čikāgas “Bulls” 105:96 (27:17, 22:25, 28:33, 28:21);

Filadelfijas “76ers” – Orlando “Magic” 114:106 (39:34, 31:30, 24:18, 20:24);

Memfisas “Grizzlies” – Portlendas “Trail Blazers” 120:111 (20:33, 41:30, 21:23, 38:25);

Minesotas “Timberwolves” – Oklahomasitijas “Thunder” 131:120 (30:24, 41:33, 31:30, 29:33);

Toronto “Raptors” – Hjūstonas “Rockets” 95:107 (19:23, 18:32, 34:14, 24:38);

Goldensteitas “Warriors” – Bostonas “Celtics” 95:128 (24:32, 24:41, 28:32, 19:23)