“Warriors” tikai pēdējās sekundēs pārspēj “Kings”; “Rockets” piekāpjas “Cavaliers”

25/11/2018 10:10
Klejs Tompsons, Sportazinas.com

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītas septiņas spēles. Līdzšinējā čempione Goldensteitas “Warriors” tikai spēles pēdējās sekundēs izvilka uzvaru pār Sakramento “Kings” basketbolistiem ar 117:116, bet Hjūstonas “Rockets” piedzīvoja zaudējumu pret Klīvlendas “Cavaliers”.

Spēle starp “Kings” un “Warriors” sākās spraigi un neviena komanda neļāva otrai iegūt iniciatīvu pār maču. Vien pirmajā ceturtdaļā vadību pār spēli komandas mainīja sešas reizes. Tomēr otrajā ceturtdaļā nelielu izrāvienu veica “Kings” basketbolisti, kas spēja iegūt pat desmit punktu pārsvaru.

Otrajā puslaikā “Warriors” spēja rezultāta starpību sadeldēt un izvirzīties vadībā. To viņi noturēja līdz pat noslēdzošās ceturtdaļas vidum, kad atkal vadībā izvirzījās “Kings” vienība. Noslēdzošās mača minūtes turpinājās līdzīga spēle un tās uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās sekundēs. “Warriors” vienības spēlētājs Klejs Tompsons pie -1 desmit sekundes līdz mača beigām devās caurgājienā, taču bumbu grozā netrāpīja. Tompsons pats savāca savu atlēkušo bumbu un ar atkārtotu metienu panāca +1. “Kings” vienība vēl centās izraut uzvaru spēlē, bet nesekmīgi.

Uzvarētāju rindās ar 44 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kevuns Durants. Tikmēr Tompsona kontā 31 punkts un četras atlēkušās bumbas. Čempionu vienībai palīdzēt nevarēja Dreimonds Grīns un Stefans Karijs.

“Kings” vienībā 28 punktus un septiņas atlēkušās bumbas guva Badijs Hīlds.

Tikmēr citā mačā zaudējumu piedzīvoja Hjūstonas “Rockets”, kas ar 108:117 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu.

“Cavaliers” basketbolisti otrajā ceturtdaļā pārņēma vadību pār maču un noturēja to līdz pat spēles beigām. Uzvarētājiem ar 29 punktiem izcēlās debitants Kolins Sekstons, bet Tristans Tompsons guva 16 punktus un 20 atlēkušās bumbas.

Tikmēr zaudētājiem 40 punktus un 13 rezultatīvas piespēles guva Džeimss Hārdens, bet 28 punktus pievienoja Ēriks Gordons. Hjūstonas komanda spēlēja bez sava pamatsastāva saspēles vadītāja Krisa Pola.

Klīvlendas komandai šī bija tikai ceturtā uzvara 18 spēlēs, Austrumu konferencē ieņemot priekšpēdējo vietu. Tikmēr “Rockets” vienība piedzīvoja devīto zaudējumu 18 mačos, Rietumu konferencē ieņemot desmito pozīciju.

Devīto uzvaru sezonā aizvadītajā naktī izcīnīja Dalasas “Mavericks” komanda, kas savā laukumā ar 113:104 pārspēja Bostonas “Celtics” komandu.

Uzvarētājiem pa 20 punktiem guva Harisons Bārnss un J.J Barea, kuram arī astoņas rezultatīvas piespēles. Slovēnis Luka Dončičs izcēlās ar 15 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr zaudētājiem 21 punkts Džeisona Teituma kontā, bet pa 19 guva Kairijs Īrvings un Markuss Smārts.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta sestdienas spēļu rezultāti:

Klīvlendas “Cavaliers” – Hjūstonas “Rockets” 117:108 (29:30, 34:28, 30:25, 24:25);

Minesotas “Timberwolves” – Čikāgas “Bulls” 111:96 (20:22, 29:28, 35:29, 27:17);

Oklahomasitijas “Thunder” – Denveras “Nuggets” 98:105 (23:33, 19:30, 24:16, 32:26);

Vašingtonas “Wizards” – Ņūorleānas “Pelicans” 124:114 (37:34, 31:34, 22:23, 34:23);

Dalasas “Mavericks” – Bostonas “Celtics” 113:104 (32:26, 27:30, 28:26, 26:22);

Goldensteitas “Warriors” – Sakramento “Kings” 117:116 (28:29, 32:35; 35:29, 22:23);

Sanantonio “Spurs” – Milvoki “Bucks” 129:135 (36:37, 32:30, 34:28, 27:40).