WBSS pārceļ Brieža un Dortikosa fināla cīņu

0
876
Mairis Briedis un Juniers Dortikoss, sportazinas.com
Mairis Briedis un Juniers Dortikoss | Foto: LETA, Edijs Palēns

Pasaules boksa supersērijas (WBSS) Maira Brieža un Juniera Dortikosa boksa supersērijas fināla cīņa, kas bija paredzēta 21.martā “Arēnā Rīga” ir pārcelta uz 16.maiju, paziņojuši cīņas organizētāji.

Cīņas atcelšanas iemesls ir situācija ar vīrusa “Covid-19” izplatību. Latvijas valdība ir pieņēmusi lēmumu, ka līdz 14.aprīlim ir aizliegti visi pasākumi, kurus apmeklē vairāk par 200 cilvēkiem.

Vietējās varas iestādes attiecībā uz infekcijas risku ir secinājušas, ka paredzātais WBSS fināls ir īpaši paaugstināta riska notikums ne tikai pašiem sportistiem, bet arī visiem vietējiem un ārvalstu darbiniekiem, kas iesaistīti pasākuma organizēšanā un vadīšanā.

“Visu vēsturiskā notikuma organizēšanā iesaistīto personu veselība ir un vienmēr būs WBSS galvenā prioritāte, un mēs turpināsim uzmanīgi uzraudzīt situāciju ar varas iestādēm un sportistu komandām,” lēmumu komentēja rīkotāji.

Jaunais plānotais cīņas datums ir 16.maijs, tomēr šis datums arī ir atkarīgs no turpmākajiem ierobežojumiem un vīrusa izplatības.

35 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu, un cietis vienu zaudējumu pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Kubas bokseris Dortikoss, kurš 33.dzimšanas dienu svinēja trešdien, izcīnījis 24 uzvaras, tikai divās no tām esot spiests ringā aizvadīt visus paredzētos raundus, un arī piedzīvojis vienu zaudējumu – nedēļu pēc Brieža zaudējuma Usikam kubietis Sočos otrā WBSS pusfinālā ar nokautu zaudēja krievam Muratam Gasijevam.

Šīs sezonas supersērijas abas pusfināla cīņas 2019.gada 15.jūnijā notika Rīgā. Vispirms finālā pēc panākuma pār ASV bokseri Endrū Tabiti iekļuva Dortikoss, bet drīz pēc tam skandalozā cīņā Briedis pārspēja Kšištofu Glovacki no Polijas.

Sagaidāms, ka bokseri finālā cīnīsies par Kubas bokserim piederošo Starptautiskās boksa federācijas (IBF) pasaules čempiona jostu un supersērijas uzvarētāja balvu – Muhameda Ali trofeju.

Bija paredzēts, ka supersērijas pusfinālā Briedis ar Kšištofu Glovacki cīnīsies par Pasaules boksa padomes (WBC) un Pasaules boksa organizācijas (WBO) pasaules čempiona jostām. Tomēr cīņas dienā WBC organizācija atsauca titulcīņu, jo nespēja vienoties ar WBSS organizatoriem, bet WBO pasaules čempiona jostu, kas pēc cīņas nonāca Brieža īpašumā, WBO 2019.gada novembrī Latvijas bokserim atņēma. Organizācija bija noteikusi laiku revanša mačam ar Glovacki, taču, gatavojoties WBSS finālam, cīnīties ar Polijas bokseri noteiktajā termiņā nebija iespējams.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par