“Wizards” apskatnieks prognozē Bertāna nākamā līguma vērtību

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Davis Bertāns | Foto: Vašingtonas Wizards

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Freds Kacs prognozē, ka latviešu basketbolista Dāvja Bertāna nākamais līgums būs 45-60 miljonu ASV dolāru vērts.

Jau ziņots, ka “Latviešu Lāzeram” noslēdzies kontrakts ar Nacionālās basketbola asociācijas () vienību Vašingtonas “Wizards”. ASV galvaspilsētas komandā Bertāns pelnīja septiņus miljonus dolāru (ap sešiem miljoniem eiro) par sezonu.

Sezonas laikā vairāki sporta žurnālisti pauduši viedokli, ka, ņemot vērā viņa sniegumu aizvadītajā sezonā, latviešu basketbolista alga krietni palielināsies. Pašlaik Bertāns atrodas Latvijā un ap viņa līgumu, gluži kā ap visu 2020./2021. gada sezonu, ir liela neskaidrība. Nav zināms, kad komandas atsāks treniņus, kad sāksies sezona, arī paša Bertāna pārrunas par līgumu ar NBA vienībām vēl nav uzsāktas.

“Covid-19 dēļ līga zaudējusi ļoti daudz naudas, bet algu griesti ir atkarīgi no NBA ienākumiem. Ja algu griesti paliks esošajā līmenī, tad es nedomāju, ka pandēmija stipri ietekmēs Dāvja vērtību. Es nebrīnīšos, ja īsi pēc brīvo aģentu tirgus starta viņš atgriezīsies “Wizards”. Esmu dzirdējis pieņēmumus par 12-15 miljoniem dolāru par sezonu. Es teiktu, ka tas varētu būt četru gadu līgums, jo domāju, ka Bertāns vēlas stabilitāti. Tātad, četri gadi par kaut kādiem 45-60 miljoniem ASV dolāru (38,4 – 51,2 miljoniem eiro),” uzrakstīja Kacs, atbildot uz kāda līdzjutēja jautājumu par jaunumiem Bertāna līguma sakarā.

Aizvadītajā sezonā latvietis laukumā gāja 54 mačos, atzīmējoties ar vidēji 15,4 punktiem, 4,5 atlēkušajām bumbām un 1,7 piespēlēm. Bertāns nepiedalījās NBA čempionāta turpinājumā Orlando “burbulī”, kļūstot par pirmo basketbolistu visā līgā, kurš paziņoja par šādu lēmumu. Vēlāk viņa piemēram sekoja vēl viens “Wizards” spīdeklis Bredlijs Bīls, līdz ar ko komandai pazuda jau tā niecīgas izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par