“Wizards” gatavi uzklausīt maiņas piedāvājumus pret Bertānu

30/07/2021 16:29

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Vašingtonas “Wizards” ir gatavs uzklausīt citu līgas komandu maiņas darījumu piedāvājumus pret latvieti Dāvi Bertānu, situācijai pietuvināti avoti norādījuši apskatniekam Kvintonam Mejo.

Bertāna līgums ar “Wizards” ir spēkā līdz 2025. gadam. Nākamajā sezonā latvieša alga paredzēta 16 miljonu ASV dolāru apmērā. Aizvadītajā sezonā Bertāns piedalījās 57 pamatturnīra spēlēs, atzīmējoties ar vidēji 11,5 punktiem un 2,9 atlēkušajām bumbām. Dāvis tālmetienus realizēja ar 39,5% precizitāti. Salīdzinājumam, pirms tam latvieša rādītājs divu sezonu laikā nenolaidās zem 42,4%. “Wizards” vienībā Bērtans bija precīzākais tālmetienu izpildītājs, kurš katrā no mačiem caurmērā izdarīja vismaz 2,5 metienus no tālās distances. Savukārt četros “play-off” mačos latvietis izcēlās ar vidēji 9,3 punktiem un 2,8 punktiem.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī  “Wizards” NBA drafta laikā vienojās ar “Lakers”, uz šo klubu nosūtot Raselu Vestbruku un divas nākotnes otrās kārtas drafta izvēles 2024. un 2028. gadā. Pretī burvji saņēma 22. izvēli šī gada draftā, kas bija Aizeja Džeksons, kurš maiņas darījumā šobrīd nonācis Indiānas “Pacers”. Tāpat “Wizards” ieguva Kailu Kuzmu, Kentaviusu Kaldvelu-Popu un Montrezlu Herelu. Tāpat jau ilgāku laiku ir neskaidrība par Bredlija Bīla palikšanu Vašingtonas organizācijā.

Tāpat “Wizards” tikko notikušajā jauno spēlētāju draftā ar 15. numuru izvēlējās Koriju Kispertu, kurš savā koledžas karjerā arī apliecināja, ka visai veiksmīgs tālmetienu izpildītājs. Šis varētu būt viens no iemesliem, kāpēc Vašingtonas klubs ir gatavs atbrīvoties no Bertāna pakalpojumiem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….