“Wizards” sāk atbalsta kampaņu, lai Bertāns saņemtu uzaicinājumu uz tālmetienu konkursu

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Twitter.com/WashWizards

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Vašingtonas “Wizards” izsludinājusi atbalsta kampaņu ar mērķi panākt, lai vienības spēlētājs tiktu uzaicināts piedalīties zvaigžņu spēles trīs punktu metienu konkursā.

Vašingtonas kluba “Twitter” kontā tika publicēts saraksts ar 15 iemesliem, kāpēc Bertāns ir cienīgs piedalīties vienā no zvaigžņu vikenda pasākumiem. Šogad līgas spīdekļi pulcēsies Čikāgā no 14. līdz 16. februārīm.

Tiek atzīmēts, ka kopš 2016./2017. gada sezonas latvietis realizējis 424 tālmetienus, kas ir astotais labākas rādītājs to spēlētāju vidū, kuri debitējuši NBA 2016. gadā un vēlāk. Tāpat Bertāns var kļūt par otro basketbolistu līgas vēsturē, kurš izpilda vismaz astoņus trejačus spēles laikā, un kurš realizē vismaz 43% mēģinājumu (pagaidām vienīgais šāds spēlētājs ir Stefans Kairijs).

Šobrīd “latviešu lāzera” tālmetienu precizitāte ir 43,4%. Ja latvietis turpinās turēt līmeni, tad viņš kļūs par vienu no sešiem basketbolistiem kopš 2015./2016. gada sezonas, kurš divās sezonās pēc kārtas realizējis vismaz 42,5% trīspunktniekus.

Tāpat Bertāns ir līgas līderis “catch-and-shoot” metienos ar 3,2 trīspunktu metieniem.

Starp visiem spēlētājiem, kuri šosezon izdarījuši vismaz 200 metienus no tālās distances, Bertānam ir otrā labākā precizitāte (līderis ir Ņūorleānas “Pelicans” basketbolists Džonatans Rediks).

Vienā mačā Bertāns vidēji izdara 8,6 tālmetienus, no kuriem grozā ielido caurmērā 3,2 metieni, savukārt līgas līderis Džeimss Hārdens spēles laikā izdara 13,4 tālmetienus, no kuriem precīzi ir pieci.

Šosezon latviešu basketbolists aizvadījis 23 spēles ar vismaz trīs iemestiem tālmetieniem (11. vieta līgā), 16 mačus ar vismaz četriem precīziem tālmetieniem (dalītā 5. vieta līgā), 11 spēles ar vismaz pieciem realizētiem tālmetieniem (dalītā 5. vieta līgā) un septiņus mačus ar vismaz sešiem iemestiem tālmetieniem (dalītā 4. vieta līgā).

14 spēlēs Bertāns realizējis vairāk nekā 50% tālmetienu, katrā no šiem mačiem vidēji izdarot vairāk nekā piecus mēģinājumus (dalīti labākais rezultāts ar Rediku).

Caurmērā 8,6 izdarīti tālmetieni spēlē ir piektais labākais rādītājs Austrumu konferencē.

Lai izdarītu 100 tālmetienus šosezon, Bertānam bija vajadzīgas 26 spēles, kas ir piektais ātrākais rezultāts NBA vēsturē.

Šosezon Bertānam bija divas sērijas, kad latvietis iemetis vismaz trīs trejačus sešos mačos pēc kārtas (17.-27. novembris un 1.-10. decembris).

Bertāns ir viens no trīs basketbolistiem, kurš šosezon aizvadījis divas ceturtdaļas ar vismaz pieciem realizētiem tālmetieniem katrā no tām. Vēl šajā “klubā” ir Demiens Lilards (Portlendas “Trail Blazers”) un Denijs Grīns (Losandželosas “Lakers”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par