“Wizards” treneris: Kad Pasečņiks mums pievienojās, viņš bija fiziski vājš

Anžejs Pasečņiks, sportazinas.com
Anžejs Pasečņiks | Foto: Fernando Medina/NBAE via Getty Images

Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Vašingtonas “Wizards”, kuru ikdienā pārstāv divi latvieši – un Anžejs Pasečņiks – galvenais treneris sarunā ar “Sporta Studiju” atklāja, ka sākotnēji Pasečņiks nav bijis gatavs NBA līmenim.

“Man patīk AP [izrunā kā “ei pī”] stāsts. Ticu tam. Ļoti novērtēju viņa paveikto. Anžejam neko tāpat neesam devuši, viņš visu sasniedza pats. Viņš ir smagi strādājis, lai šeit nonāktu,” iesāk Brukss.

Treneris turpināja: “Pirms ieraudzīju viņu vasaras līgā, neko par viņu nezināju. Vien to, ka ir bijis draftēts. Brīdī, kad viņš mums pievienojās, Anžejs vēl nebija gatavs NBA līmenim. Viņš bija ļoti vājā fiziskajā formā. Tomēr mēs viņā saskatījām ko īpašu. Redzējām, ka viņam ir lieliska spēles izjūta. Un komandas treniņnometnē viņš sevi ļoti labi pierādīja. Esmu priecīgs, ka viņš ir mūsu komandā un domāju, ka viņu gaida spoža nākotne. Viņš var būt viens no tiem spēlētājiem, kurš līgā nospēlē 10 vai vairāk sezonas.”

Pasečņiks gan laiku pa laikam tiek nosūtīts arī uz G-līgas komandu jeb fārmklubu.

“Neskatoties arī uz traumām, man priekšā ir vairāki spēlētāji. Tomēr jebkurā brīdī esmu gatavs spēlēt. Nekas sarežģīts tur nav. Arī G-līgas komanda ir šajā pilsētā, nevis kā citviet. Viss notiek vienā zālē, tāpēc ir viegli “iet uz augšu un lejā”. Es apmēram jūtu, kad mani pasauks vai nepasauks pie NBA komandas, tāpēc pārsteigumu nav. Tāpat vienmēr esmu gatavs,” sacīja Pasečņiks.

Kurš piebilda: “Dziļi iekšā bija bailes, ka es šeit [NBA] nekad nenonākšu. Jo jutu, ka te varu būt, bet baidījos, ka būs kāda apstākļu sakritība, kas man to liegs. Tas manī iedvesa gan bailes, gan deva motivāciju smagāk strādāt.”

Tāpat intervēts arī Bertāns. Viņam vaicāts, vai jūtams, ka Vašingtona kā pasaules lielvaras ASV galvaspilsēta ir viens no pasaules politiskajiem centriem.

“Ikdienā var redzēt, ka uz ielām ir daudz policistu un slepenā dienesta pārstāvju. Arī vienā no pirmajām komandas sapulcēm pabrīdināja – tiem, kuriem vairāk patīk nakts uzdzīve un tādas lietas, lai uzmanās, jo šajā pilsētā ir simts reizes vairāk kameru nekā citur. Arī pilsēta pēc izmēriem nav tā lielākā. Tāpēc, ja kāds kaut ko izdarīs, tas, visticamāk, tiks nofilmēts,” atbild Dāvis.

Vairāki Ziemeļamerikas eksperti šaubījās par Dāvja spēju mainīt lomas, jo iepriekšējās komandas Sanantonio “Spurs” rindās viņš bija izteikts lomas spēlētājs, bet šeit viņa iespējas izpausties ir daudz lielākas.

“Galvenā atšķirība ir tā, ka ir brīvība uz laukuma. Jūtu, ka varu mest pa grozu tajos brīžos, kad to gribu un ka varu iemest. Varbūt kādu citu spēlētāju, vai vispār citu basketbola filosofijas uztverē tie ir slikti metieni, bet, ja es jūtu, ka varu tos trāpīt, tad metu. Arī treneri un komandas biedri sāka to sajust un sāka meklēt mani tajās pozīcijās, arī ja neesmu brīvs, bet zina, ka es varu iemest,” veiksmīgās sezonas iemeslu skaidro Bertāns.

“Mēģinu spēlēt savu spēju līmenī, bet ir reizes, kad pārāk daudz uzņemos, jo iepriekš esmu labi nospēlējis. Reizēm mēģinu uz laukuma izdarīt pārāk daudz un no tā rodas kļūdas. Tās arī uzreiz nomāc labo, ko jau esmu izdarījis. Zinu, ka neesmu komandas līderis, tas ir Bīls, bet cenšos būt tāds spēlētājs, kurš pēc iespējas vairāk viņam palīdz. Mēs visi tādi esam,” nobeidz Bertāns.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par