“Wizards” uzsāk kampaņu, izvirzot Bertānu “sestā spēlētāja” balvai

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Vašingtonas Wizards

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Vašingtonas “Wizards” uzsākusi kampaņu, lai izvirzītu latviešu basketbolistu Dāvi Bertānu “sestā spēlētāja” jeb labākā rezervista balvai.

Šosezon galvenie kandidāti prestižajai balvai ir Montrezls Herels (Losandželosas “Clippers”), Lū Viljamss (Losandželosas “Clippers”) un Deniss Šrēders (Oklahomsitijas “Thunder”), bet vēl uz balvu varētu pretendēt Deriks Rouzs (Detroitas “Pistons”), Gorans Dragičs (Maiami “Heat”), Džordžs Hils (Milvoki „Bucks”) un Terenss Ross (Orlando “Magic”).

Bertāns šosezon no 54 spēlēm tikai četrās gājis sākumsastāvā, taču tas viņam neliedz ar vidēji 15,4 punktiem būt otram labākajam Vašingtonas kluba punktu guvējam. Tāpat ar 42,4% realizētajiem tālmetieniem viņš ir viens no labākajiem NBA šajā aspektā. Bertāns pievienojis arī 4,5 atlēkušās bumbas un 1,7 rezultatīvas piespēles.

Sezonas laikā gan latviešu, gan ārzemju līdzjutēju starpā raisījās diskusijas par to, vai Vašingtonas “Wizards” otrs rezultatīvākais spēlētājs ir pretendents uz “sestā spēlētāja” balvas iegūšanu, ko piešķir sezonas labākajam basketbolistam, kurš spēles uzsāk lielākoties no rezervistu soliņa.

Nedaudz vairāk kā viena kalendārā gada laikā Bertāns ir kļuvis par vienu no labākajiem trīspunktu metienu izpildītājiem līgā. Bertāns, kurš nepiedalīsies sezonas turpinājumā Orlando, sezonu noslēdza ar precīzi 200 izpildītiem trīspunktu metieniem, kas ir spetītais labākais rezultāts visā ligā, bet labākais starp visiem rezerves spēlētājiem. Tāpat Bertāns vidēji spēlē realizējis 3,7 trīspunktu metienus, kas ir trešais labākais rezultāts starp visiem līgas spēlētājiem.

Laika posmā no 17. novembra līdz 18. decembrim Bertāns guva vismaz četrus trīspunktniekus 12 no 16 spēlēm, veicot gandrīz 10 metienus spēlē un realizējot 48,4% raidījumu.

Latviešu basketbolista neticamā precizitāte turpinājās līdz sezonas pārtraukšanai marta sākumā. Katrā no pēdējām sešām sezonas spēlēm Bertāns guva vismaz trīs trīspunktniekus, dažās spēlēs veiksmi no trīspunktu metienu līnijas izmēģinot pat astoņas reizes. Rezultātā šosezon Bertāns ir viens no tikai deviņiem basketbolistiem, kas spējuši izmest astoņus trīspunktu metienus vismas divās spēlēs.

Bertāns ar 42,4% trīspunktu metienu precizitāti kļuva tikai par otro spēlētāju līgas vēsturē pēc Stefana Karija, kurš realizējis 40% trīspunktnieku ar vismaz  8,5 mēģinājumiem spēlē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par