WNBA čempione par Laksu: Konkurence tur būs milzīga…

Kitija Laksa, sportazinas.com
Kitija Laksa | Foto: LBS

Kādreizējā Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempione Anete Jēkabone-Žogota Latvijas Televīzijas raidījumā “Sport Studija” paudusi savu viedokli par nesen WNBA draftēto Kitiju Laksu.

Jau vēstīts, ka Laksa aizvadītajā nedēļas nogalē kļuva par visu laiku visaugstāk draftēto latviešu basketbolisti WNBA. Viņu ar 11. numuru izraudzījās Sietlas “Storm” komanda.

Savukārt Jēkabsone-Žogota ir vienīgā latviete, kura triumfējusi WNBA. Viņa to paveica 2014. gadā kopā ar Fīniksas “Mercury” komandu.

“Tagad šīs [WNBA] durvis Kitijai ir atvērtas un dota iespēja,” teica Jēkabsone-Žogota. “Tagad galvenais ir pa tām [durvīm] ieiet. Konkurence tur ir milzīga, uz savas ādas izjutu, ko nozīme WNBA, pati spēcīgākā līga pasaulē. Tur katra meitene cīnās par savu vietu un negrasās tāpat vien to atdot kādai citai. Uz katru treniņu jābūt 100% gatavai, spēlēt gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, jābūt ļoti psiholoģiski, emocionāli un fiziski ļoti spēcīgai, jo WNBA basketbols ir ļoti augstā līmenī.”

“Es vienā sezonā sabruku, jo likās negodīgi, ka spēlēt tiek cita meitene, nevis es,” komentēja Jēkabsone-Žogota, kura uzsver psiholoģisko noturību. Interesanti, ka Laksa ir studējusi tieši psiholoģijas novirzienu un šajā aspektā varētu būt visai spēcīga. “Laksai vajadzētu priecāties par tikšanu WNBA, jo tas daudz ko nozīmē, bet tajā pašā laikā nepadodoties arī būs jācīnās par savu vietu.”

“Storm” vienību gaidāmajā sezonā pārstāvēs tādas sieviešu basketbola superzvaigznes kā Sjū Bērda un Brianna Stjuarte. Tāpat vienībā turpinās spēlēt aizvadītās sezonas līdere Nataša Hovarda, kurai vidēji pērn bija 18,1 punkts un 8,2 atlēkušās bumbas mačā. Pagaidām gan nav zināms, vai nākamā WNBA sezona vispār notiks, ņemot vērā aizliegumus, kas saistīti ar koronavīrusu Covid-19.

Algu datubāze “Spotrac” ziņo, ka Laksai ir trīs gadu garantēts līgums ar “Storm”, bet par kontrakta pagarināšanu uz ceturto sezonu lems klubs. “Spotrac” arī informē, ka Laksas alga nākamsezon WNBA būs 62 500 dolāru, bet sezonās pēc tam viņa saņems 63 751, 70 127 un 79 690 dolārus.

WNBA apskatniece: Laksai ir augsts basketbola IQ

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par