Žagaram četri punkti zaudētā bundeslīgas mačā; Šmita komandai neveiksme Eirolīgas 1/4 finālā

29/04/2022 22:10
Artūrs Žagars

Vācija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars ceturtdien Vācijas bundeslīgas mačā guva četrus punktus, viņa pārstāvētajai Braunšveigas “Lowen” ciešot zaudējumu izbraukumā. “Lauvas” viesos ar 79:91 (25:22, 22:22, 16:19, 16:28) piekāpās Veisenfelsas “Syntainics MBC”.

Žagars laukumā bija 20 minūtes un 32 sekundes, realizējot vienu no četriem divpunktu metieniem un divus no septiņiem soda metieniem, bet netrāpot divus tālmetienus. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, septiņreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, tika pie divām personiskajām piezīmēm, kā arī sakrāja +/- rādītāju -14 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu nulle.

Braunšveigas komandā rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Davids Krēmers. Pa 14 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām sakrāja Brendons Tišlers un Benedikts Turudičs. Mājinieku rindās ar 20 punktiem izcēlās Alberts Džejs Inglišs.

Vēl vienā spēlē Vircburgas “s.Oliver” bez Aigara Šķēles pieteikumā viesos ar 87:113 (21:27, 17:36, 26:30, 23:20) zaudēja Oldenburgas “EWE baskets” Vēl ceturtdien Mārtiņa Laksas pārstāvētā Gīsenes “46ers” savā laukumā ar 70:91 (27:25, 4:27, 12:24, 27:15) piekāpās Kemnicas “Niners”.

Laksa laukumā bija 22 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, realizējot vienu no četriem tālmetieniem un vienu no diviem divpunktu metieniem. Viņš sakrāja +/- rādītāju -10 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu viens. Gīsenes komandā rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Nuni Omots, kamēr Dželons Millers, gūstot 12 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas, tika pie “double-double”. Viesu rindās 18 punktus sakrāja lietuvietis Mindaugs Sušinsks.

Aigara Šķēles pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” ar 14 panākumiem 33 dueļos ir 11., Artūra Žagara pārstāvētā Braunšveigas “Lowen” ar 12 uzvarām 32 mačos ir 13.vietā, bet Mārtiņa Laksas pārstāvētā Gīsenes “46ers”, kas iekrājusi bilanci 7-24, ir pirmspēdējā vietā 18 komandu vidū.

Francija

Latvijas basketbolists Ingus Jakovičs ceturtdien guva trīs punktus “Limoges” zaudējumā Francijas čempionāta spēlē. Limožas basketbolisti izbraukumā ar 84:100 (22:36, 21:19, 24:26, 17:19) piekāpās “Dijon” komandai. Jakovičs astoņās minūtēs un 32 sekundēs guva trīs punktus, realizējot vienu no diviem tālmetieniem, divreiz rezultatīvi piespēlējot, divreiz pārkāpjot noteikumus, kā arī sakrājot efektivitātes koeficientu četri un +/- rādītājs +4.

“Pau Orthez” kluba rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Nikolā Langs. Pretiniekiem 31 punkts un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Deivids Holstons, bet 30 punktus un piecas rezultatīvas piespēles – Kedīns Keringtons. “Limoges” klubs Francijas čempionātā ar 19 uzvarām 31 spēlē ieņem piekto vietu. Francijas čempionātā šosezon spēlē 18 komandas.

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien Minhenē guva vienu punktu, “Barcelona” izbraukumā piedzīvojot zaudējumu ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē. “Barcelona” viesos ar 52:59 (12:18, 13:18, 9:14, 18:9) piekāpās Minhenes “Bayern”, sērijā līdz trim uzvarām rezultātam kļūstot 2-2.

Šmits spēlēja astoņas minūtes un 29 sekundes, realizējot vienu no diviem soda metieniem bet garām grozam aizmetot vienīgo tālmetienu. Tāpat viņa kontā šajā mačā arī divas zem groziem izcīnītas bumbas, pa vienai personiskajai piezīmei un izprovocētam noteikumu pārkāpumam pretiniekam, kā arī efektivitātes koeficients viens. Barselonas klubā 12 punktus guva Alekss Avriness. Minheniešiem 12 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles sakrāja Niks Vailers-Bebs.

Jau ziņots, ka Madrides “Real” un Stambulas “Anadolu Efes” jau nodrošinājušas vietu labāko četru komandu skaitā. Ceturtdaļfināla sērijas rit līdz vienas komandas trim uzvarām. “Play-off” pirmo kārtu pārvarējušās komandas maijā Belgradā cīnīsies finālčetrinieka turnīrā.

Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.