Žagaram trīs piespēles “Joventut” uzvarā Spānijā

05/01/2020 19:34

Spānija

Talantīgais latviešu basketbolists Artūrs Žagars svētdien palīdzēja Badalonas “Joventut” komandai svinēt uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē. Badalonas komanda savā laukumā ar rezultātu 104:93 (20:24, 34:22, 20:21, 30:26) pārspēja Mursijas UCAM.

Žagars šajā duelī laukumā pavadīja septiņas minūtes un 12 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie četriem efektivitātes koeficienta punktiem. Trīs rezultatīvas piespēles viņam ir atkārtots labākais rādītājs ACB turnīrā.

Uzvarētājiem ar 31 punktu izcēlās Klemens Prepeličs, bet 27 punkti bija Alenam Omičam. Citā spēlē rezervē palika Rinalds Mālmanis, kura pārstāvētā Seviljas “Real Betis” savā laukumā ar 82:81 (16:24, 21:17, 17:15, 28:25) uzveica “Gran Canaria”.

Savukārt sestdien bez punktiem palika Rolands Šmits, kamēr viņa pārstāvētā “Barcelona” viesos ar rezultātu 82:80 (20:28, 24:19, 17:15, 21:18) guva virsroku pār Burgosas “San Pablo”. Šmits astoņās minūtēs un septiņās sekundēs izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu.

VTB Vienotā līga

Tikmēr Aigars Šķēle svētdien Vienotās līgas spēlē atzīmējās ar 16 punktiem, bet neglāba Tallinas “Kalev”/”Cramo” komandu no zaudējuma. Roberta Štelmahera vadītā Tallinas komanda savā laukumā ar 70:92 (18:18, 21:27, 13:23, 18:24) atzina Polijas kluba Zelona Guras “Stelmet” pārākumu.

Šķēle laukumā pavadīja 28 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā realizēja sešus no septiņiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem “trejačiem” un savu vienīgo soda metienu.

Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, veica piecas rezultatīvas piespēles, pieļāva četras kļūdas, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un iekrāja 19 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija labākais rādītājs komandā.

Šķēle ar 16 punktiem bija rezultatīvākais mājinieku rindās, bet viesiem 21 punktu guva Drū Gordons. Latviešu pārstāvētā komanda ar piecām uzvarām 13 spēlēs atkāpusies uz desmito vietu.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 13 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Khimki” vienību. CSKA basketbolisti Vienotajā līgā triumfējuši astoņas sezonas pēc kārtas.

Francija

Rihards Lomažs svētdien Francijas čempionātā guva piecus punktus, bet neglāba Vilērbānas ASVEL komandu no zaudējuma.  Lionas basketbolisti viesos ar rezultātu 59:79 (12:19, 14:22, 22:19, 11:19) atzina “Monaco” pārākumu.

Lomažs laukumā pavadīja 17 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā grozā savu vienīgo divpunktu metienu un trīs no četriem “sodiņiem”, bet aizmet garām trīs tālmetienus. Basketbolists arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, nopelnīja divas personīgās piezīmes, trīs reizes pārkāpa noteikumus un spēli noslēdza ar trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākie ASVEL komandā ar 11 punktiem bija Teo Maledons, bet uzvarētājiem 17 punktus guva Noriss Kouls. ASVEL ar 15 uzvarām 17 mačos Francijas čempionātā ieņem otro vietu.

Lomažs Tonija Pārkera klubam, kas spēlē arī Eirolīgā, pievienojās pērnvasar, noslēdzot divu gadu līgumu.