Žagaram un Meieram zaudējumi ULEB Eirokausa pirmajos mačos

03/10/2019 08:24

Latviešu basketbolistu Artūra Žagara un Mārtiņa Meiera pārstāvētās komandas trešdien cieta zaudējumus ULEB Eirokausa sezonas pirmajās spēlēs.

Žagara pārstāvētā Spānijas komanda Badalonas “Joventut” pirmā posma C apakšgrupas mačā viesos ar 78:85 (19:20, 20:25, 12:20, 27:20) piekāpās Francijas klubam “Nanterre 92”.

19 gadus vecais Žagars savā ULEB Eirokausa debijā laukumā pavadīja ievērojamas 23 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā guva divus punktus, grozā raidot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet aizmetot garām vienu tālmetienu.

Tāpat viņš veica trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, trīs reizes kļūdījās, divas reizes pārkāpa noteikumus un tika pie negatīva rādītāja efektivitātes koeficienta punktos -1.

Spānijas vienībā ar 23 punktiem izcēlās Klemens Prepeličs, bet uzvarētājiem ar 24 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Kenijs Čerijs.

Tikmēr Meiera pārstāvētā Melnkalnes vienība Podgoricas “Budučnost VOLI” D apakšgrupā viesos ar rezultātu 70:83 (25:18, 17:30, 17:19, 11:16) zaudēja Spānijas klubam Malagas “Unicaja”.

Meiers nospēlēja 13 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus – viņš iemeta trīs no pieciem divpunktu metieniem.

Viņam arī bija viena atlēkusī bumba, trīs kļūdas, piecas piezīmes un negatīva efektivitāte – 3.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Skots Bemforts, bet pretiniekiem tikpat sameta Volodimirs Heruns.

ULEB Eirokausā 24 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniegs katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.