Žagars ar fantastisku sniegumu mača galotnē izrauj “Nevežis” uzvaru (VIDEO)

28/09/2022 20:56
Artūrs Žagars

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars ar izcilu sniegumu kaldināja Ķēdaiņu “Nevežis” uzvaru Lietuvas čempionāta (LKL) spēlē. Gūstot komandas pēdējos astoņus punktus, kā arī iemetot panākumu nesošo tālmetienu, Žagars palīdzēja “Nevežis” izbraukumā ar 85:84 pieveikt Kaspara Bērziņa pārstāvēto Utenas “Juventus” vienību.

Vēl 61 sekundi pirms pamatlaika beigām esot iedzinējos ar -5 (77:82), spēli savās rokās ņēma Latvijas talantīgais basketbolists. Vispirms divi precīzi soda metieni, tad pretinieku realizētajam uzbrukumam Žagars atbildēja ar tālšāvienu, pietuvojot “Nevežis” divu punktu attālumā (82:84). “Juventus” nespēja izmantot savu iespēju otrā laukuma galā, kamēr Žagars 0,9 sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja sarežģītu tālmetienu, izvirzot viesus vadībā. “Juventus” savu pēdējo iespēju pēc minūtes pārtraukuma nerealizēja un “Nevežis” svinēja fantastisku uzvaru.

Žagars bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Pretinieku grozā 28 minūtēs un 11 sekundēs viņš sabēra 21 punktu, realizējot trīs no pieciem divpunktu metieniem, tikpat daudz tālmetienus astoņos mēģinājumos, kā arī 75% (6 no 8) soda metienus. Saspēles vadītāja kontā arī trīs rezultatīvas piespēles, trīs atlēkušās bumbas, divas pārtvertas bumbas, divas kļūdas, trīs nopelnītas un deviņas izprovocētas piezīmes. Žagars sakrāja +/- rādītāju -2, taču spēli pabeidza ar efektivitātes koeficientu 24.

Tikmēr Bērziņš sev atvēlētajās 20 minūtēs un 12 sekundēs guva astoņus punktus, trāpot divus tālmetienus, kā arī abus izpildītos “sodiņus”. Pieredzējušais basketbolists savāca četras atlēkušās bumbas, vienu reizi kļūdījās, trīs reizes pārkāpa noteikumus, kā arī divas reizes izprovocēja pretiniekus paveikt to pašu. Viņš sakrāja +/- rādītāju -1 un nopelnīja efektivitātes koeficientu 8.