Žagars demonstrē savu daudzpusību latviešu duelī Lietuvas līgā (VIDEO)

18/04/2023 22:10
Artūrs Žagars

Lietuva

Šovakar Lietuvas basketbola līgā (LKL) divu latviešu duelī Rinalds Mālmanis un Klaipēdas “Neptūnas” savā laukumā ar 97:91 pieveica Artūra Žagara pārstāvēto Ķēdaiņu “Nevežis”.

Ķēdaiņu vienības rindās teicams mačs padevās Žagaram, kurš demonstrēja daudzpusīgu sniegumu. Saspēles vadītājs spēli sāka sākumsastāvā un 25 minūtēs un 30 sekundēs izcēlās ar 16 (2 p. 1/4; 3 p. 4/7, s.m. 2/2) punktiem, deviņām rezultatīvām piespēlēm, kas ir Žagara šīs sezonas rekords, kā arī sešām atlēkušajām bumbām. Viņš tāpat tika pie trīs kļūdām, četrām nopelnītām piezīmēm, trīs izprovocētiem  pārkāpumiem, +/- rādītāja +2 un otrā labākā efektivitātes koeficienta “Nevežis” komandā (21).

Tikmēr “Neptūnas” vienībā Mālmanis mačā iesaistījās no rezervistu soliņa, 19 minūtēs un 18 sekundēs atzīmējoties ar trīs (2 p. 1/3; 3 p. 0/3, s.m. 1/1) punktiem, trīs bumbām zem groziem, vienu rezultatīvu piespēli, vienu kļūdu, četrām nopelnītām un divām izprovocētām piezīmēm, labāko +/- rādītāju komandā +11 un efektivitātes koeficientu -1.

Klaipēdas komandai uzvara ļāva nedaudz atrauties no “Nevežis” turnīra tabulā – “Neptūnas” ar 13 uzvarām 28 mačos ieņem septīto vietu, kamēr Ķēdaiņu klubs ar bilanci 12-16 ieņem astoto pozīciju.

Citā mačā Jonavas “CBet” ar 67:65 pārspēja LKL pastarīti “Gargždai”. Jonavas komandā Mārtiņš Laksa bija dalīti otrais rezultatīvākais ar 12 (2 p. 3/3; 3 p. 2/6) punktiem. Viņš tāpat izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva divas rezultatīvas piespēles, trīs reizes pārkāpa noteikumus, tika pie +/- rādītāja -5 un efektivitātes koeficienta 8. “Cbet” šī bija 15. uzvara šosezon, kas ļauj ierindoties sestajā vietā.

Turnīra tabula

FIBA Čempionu līga

Rodions Kurucs otrdien Bonnā guva 14 punktus viņas pārstāvētās Strasbūras SIG zaudējumā FIBA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā. Kuruca pārstāvētā un Lukas Banki vadītā Strasbūras komanda viesos ar 77:83 (26:21, 20:23, 19:19, 12:20) piekāpās Bonnas “Telekom”, sērijā līdz divām uzvarām zaudējot ar 1-2.

Latvijas basketbolists spēlēja 22 minūtes un 55 sekundes, trāpot trīs no četriem divpunktu metieniem, vienu no septiņiem tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Viņš sakrāja arī trīs atlēkušās bumbas, trīs kļūdas un trīsreiz pārkāpa noteikumus, +/- rādītāju -1 un efektivitātes koeficientu septiņi.

Viesu komandā Tims Freizers guva 20 punktus, bet 17 punktus sakrāja Deandrē Lensdauns. Uzvarētājiem 24 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja savulaik Ventspilī spēlējušais Timotijs Šortss, bet 15 punktus Dževontijs Haukinss.

Trešdien trešo spēli viesos aizvadīs arī Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi”, kas tiksies ar Tenerifes “Lenovo”, kā arī Mareka Mejera pārstāvētā Jeruzalemes “Hapoel”, kas mājās uzņems Atēnu AEK, kurai savainojuma dēļ nevar palīdzēt Jānis Strēlnieks. Ceturtdaļfinālā uzvarētāji tiek noskaidroti dueļos līdz divām uzvarām, bet sezona noslēgsies ar “Final Four” turnīru maijā. Pusfināla izloze notiks aprīļa beigās pilsētā, kura uzņems finālčetrinieka spēles.

Otrajā grupu turnīrā 16 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, pirmo divu vietu ieguvējām kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Pagājušajā sezonā divu Spānijas komandu cīņā finālā Tenerifes “Lenovo” ar 98:87 pieveica “Baxi”.