Žagars flirtē ar “double-double” un aizvada kārtējo teicamo maču Lietuvā (VIDEO)

16/01/2023 20:51
Artūrs Žagars

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars šovakar Lietuvas basketbola līgā (LKL) sekmēja Ķēdaiņu “Nevežis-Optibet” panākumu ar 83:65 pret Riharda Kuksika pārstāvēto Pasvales “Pieno Žvaigždes”

22 gadus vecais aizsargs aizvadīja kārtējo teicamo maču un bija spēles rezultatīvākais spēlētājs. Viņa kontā 19 punkti (1 p. 5/7, 2 p. 4/8, 3 p. 2/7), deviņas atlēkušās bumbas (sezonas labākais rādītājs),  četras rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, viena kļūda, viena nopelnīta un piecas izprovocētas piezīmes. Latvietim tāpat  +/- rādītājs +14 un labākais efektivitātes koeficients komandā (24). Žagars 15 LKL spēlēs guvis vidēji 16,7 punktus, kas viņam rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ļauj atrasties trešajā vietā.

Pretinieku rindās Kuksiks nepilnās 16 minūtēs atzīmējās ar pieciem punktiem (1 p. 1/1, 2 p. 2/2, 3 p. 0/3), trīs bumbām zem groziem, vienu rezultatīvu piespēli, divām pārtvertām bumbām un divām kļūdām.

Žagara komandā labs sniegums arī amerikāņiem Dešonam Frīmenam un Bredam Deivisonam, kuri guva attiecīgi 14 un 13 punktus. “Pieno Žvaigždes” no zaudējuma neglāba Igns Vaitkus, kura rēķinā 15 punkti un sešas atlēkušās bumbas.

Citā spēlē līgas līderpozīcijās nostiprinājās Kauņas “Žalgiris”, kas ar 93:75 pārliecinoši pieveica “Šiauliai”. Rolands Šmits, kurš Lietuvas līgas mačos spēlē salīdzinoši mazāk nekā Eirolīgas spēlēs, šoreiz 16 minūtēs un 10 sekundēs guva trīs punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles. Septiņus tālmetienus “Žalgiris” labā trāpīja Karols Lukašūns, kurš ar 21 punktu bija mača rezultatīvākais spēlētājs.

“Žalgiris” ar 15 uzvarām 16 spēlēs LKL tabulā ieņem pirmo vietu, “Nevežis-Optibet” ieņem devīto pozīciju, savukārt aiz Žagara kluba atrodas Kuksika pārstāvētā vienība.