Žagars izpilda 11 soda metienus, “Lowen” piedzīvo zaudējumu

27/03/2022 23:43
Artūrs Žagars

Vācija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars svētdien guva 11 punktus Vācijas bundeslīgas spēlē, taču neglāba Braunšveigas “Lowen” komandu no zaudējuma. “Lowen” viesos ar rezultātu 72:90 (24:22, 8:18, 25:22, 15:28) zaudēja Ludvigsburgas “MHP Riesen” vienībai.

Žagars laukumā pavadīja 24 minūtes un 19 sekundes, realizējot vienu no trīs tālmetieniem un astoņus no 11 soda metieniem, bet netrāpot vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja sešas piezīmes, tika pie astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem un negatīva +/- rādītāja (-3). “Lowen” komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Martins Peterka, bet pretiniekiem 22 punktus guva Džastins Saimons.

Vēl svētdien Vircburgas “s.Oliver” bez Aigara Šķēles pieteikumā viesos ar 89:76 uzvarēja “Gottingen” basketbolistus. Sestdien Mārtiņš Laksa guva četrus punktus, viņa pārstāvētajai Gīsenes “46ers” savā laukumā ar rezultātu 88:75 uzveicot Oldenburgas “EWE Baskets”.

“Lowen” ar deviņām uzvarām 25 mačos ir 14.,  “s.Oliver” ar deviņiem panākumiem 26 dueļos ir 15.vietā, bet “46ers”, kas iekrājusi bilanci 6-18, ir pirmspēdējā vietā starp 18 komandām.

Spānija

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns svētdien guva sešus punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, viņa un Anžeja Pasečņika pārstāvētajai Seviljas “Real Betis” komandai ciešot zaudējumu. Seviljas basketbolisti viesos ar rezultātu 80:96 (15:21, 19:23, 25:29, 21:23) piekāpās Malagas “Unicaja” komandai.

Bertāns spēlēja 23 minūtes un 15 sekundes, izpildot sešus tālmetienus, no kuriem divi sasniedza savu mērķi. Rūjienietis arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, iekrāja negatīvu +/- rādītāju (-6) un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.  Pasečņiks 12 minūtēs un 24 sekundēs guva divus punktus – viņš realizēja vienu no trīs divpunktu metieniem, bet netrāpīja vienu tālmetienu un abus soda metienus. Viņam arī bija divas bumbas zem groziem, viens bloķēts metiens, trīs piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un negatīvs +/- rādītājs (-14). Ar 22 punktiem viesiem rezultatīvākais bija Šons Evanss, kurš demonstrēja daudzpusīgu sniegumu, taču arī pamanījās pieļaut astoņas kļūdas.

Tikmēr Rodijs Mačoha trīs minūtēs paguva realizēt vienu soda metienu, izcīnīt trīs atlēkušās bumbas un tikt pie labākā +/- rādītāja komandā (+5), kamēr viņa pārstāvētā Fuenlavradas “Urbas” viesos ar 77:92 zaudēja Madrides “Real”. Rolands Šmits 11 minūtēs izcīnīja divas bumbas zem groziem, bet “Barcelona” divu Katalonijas komandu duelī izbraukumā ar 72:83 zaudēja Badalonas “Joventut” vienībai, kuras pieteikumā nebija Kriša Helmaņa. Sešās minūtēs bez punktiem palika arī Artūrs Kurucs, Vitorijas “Baskonia” vienībai pretinieku laukumā ar 90:62 sagraujot Bilbao “Surne”. Vēl Rinalds Mālmanis palika rezervē, kamēr Mursijas UCAM mājās ar 71:72 zaudēja “Valencia” komandai. Sestdien Mārcis Šteinbergs guva piecus punktus spēlē, kurā Manrezas “Baxi” savā laukumā ar rezultātu 94:60 uzvarēja Andoras “MoraBanc”.

“Barcelona” ar 19 uzvarām 24 spēlēs ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, bet trešo un ceturto pozīciju ar 17 panākumiem 25 mačos ieņem “Baxi” un “Joventut”. “Baskonia” ar 14 uzvarām 25 mačos ir septītā, kamēr UCAM ar 13 uzvarām 23 dueļos noslēdz pirmo astoņnieku. “Urbas” astoņi panākumi 25 dueļos dod 15.vietu, bet “Real Betis” ar sešām uzvarām 24 spēlēs ir pēdējā 18 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.