Žagars palīdz “Joventut” sensacionāli apspēlēt “Real”

02/02/2020 16:15

Latviešu basketbolists Artūrs Žagars svētdien guva divus punktus, Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, kamēr viņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” komanda svinēja sensacionālu uzvaru.

Badalonas basketbolisti viesos ar rezultātu 86:83 (10:17, 24:25, 27:28, 25:13) pārspēja Spānijas grandu Madrides “Real”.

Žagars šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 36 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metienu, bet netrāpīja savu vienīgo tālmetienu. Tāpat viņš veica rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, divas reizes pārkāpa noteikumus un iekrāja -3 efektivitātes koeficienta punktus.

“Joventut” ar Žagaru laukumā iemeta par deviņiem punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Jau ziņots, ka pēc Nika Ziša aiziešanas “Joventut” piesaistījusi saspēles vadītāju ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pieredzi Toniju Rotenu. Amerikānis svētdien debitēja ar 13 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, kā arī uzvaras grozu 47 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem bija Klemens Prepeličs.

Sestdien pirmo reizi ACB spēles pieteikumā bija 17 gadus vecais latviešu uzbrucējs Rodijs Mačoha, kura pārstāvētā Fuenlavradas “Montakit” savā laukumā uzņēma Grankanārijas “Herbalife”, taču spēle trešajā ceturtdaļā tehnisko iemeslu dēļ tika pārtraukta un šobrīd pārcelta uz nenoteiktu laiku. Mačoha vēl laukumā netika, bet viņa pārstāvētā komanda trešās ceturtdaļas vidū bija vadībā ar 41:36.

Svētdien ārpus pieteikuma palika Rinalds Mālmanis, kura pārstāvētā Seviljas “Coosur Real Betis” mājās ar 79:66 (16:11, 16:13, 29:23, 18:19) uzvarēja Burgosas “San Pablo”. Vēlāk svētdien Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” viesosies pie Tenerifes “Iberostar”.

Barselonas komanda ar 15 uzvarām 19 spēlēs turnīra tabulā ir pirmā, Badalonas vienība ar deviņiem panākumiem ir 12.vietā, Seviljas basketbolisti ar sešām uzvarām ieņem 16.pozīciju, bet Fuenlavradas klubs ar četriem panākumiem ir pēdējais starp 18 klubiem.