Žagars par NBA draftu: Ja būtu palicis, otrajā kārtā kāds mani būtu paņēmis

Artūrs Žagars, Sportazinas.com
Artūrs Žagars | Foto: FIBA

Talantīgais latviešu basketbolists gatavojas pirmajai pilnajai sezonai profesionālajā basketbolā, esot pārliecināts, ka gaidāmajā sezonā tiks pie iespējas pārstāvēt Spānijas spēcīgākās līgas (ACB) komandu Badalonas “Joventut”.

Kā zināms, Žagars atteica U19 izlasei, kura piedalījas Pasaules kausa izcīņā. 19 gadus vecais basketbolists to pamatoja, ar nepieciešamību aizvadīt individuālus treniņus, jo lielāko dalu iepriekšējās sezonas izlaida traumas dēļ.

Žagars arī atzina, ka vairs nepiedomā pie iepriekš savainotās potītes un trenējas ar pilnu jaudu. Šovasar Žagars kopā ar citu jauno basketbola talantu Kristeru Zoriku trenējies Latvijas speciālistu Mārtiņa Gulbja, Uvja Helmaņa un Jāņa Gailīša individuālajos treniņos.

“Tas, ka man iespēja būs – tas ir noteikti. Viss ir atkarīgs kā es pats spēlēšu. Manā un kluba starpā nav nekādu solījumu. Ja viss notiks tā, kā tam vajadzētu notikt, tad nākamā būs mana pirmā sezona profesionālā basketbolā, pie večiem. Savam arsenālam jāliek klāt katru dienu un to šovasar arī esmu darījis,” sarunā ar “LTV Sporta Studiju” skaidroja aizsargs.

Šovasar Žagars bija pieteicies Nacionālās basketbola asociācijas () draftam, tomēr vēlāk savu pieteikumu atsauca, kaut arī interese basketbola mekā par jauno latviešu talantu pastāv.

“Sākumā pieteicāmies, lai aptaustītu NBA ūdeņus, lai paskatītos, kas notiek tajā virtuvē. Lai redzētu kā viņi reaģēs uz manu pieteikšanos un reaģēja patīkami pārsteidzoši, jo vairāki klubi izrādīja interesi. Domāju, ja būtu palicis, tad otrajā kārtā kāds klubs mani būtu paņēmis, bet jautājums, vai mani paņemtu tiešām tas klubs, kurš būtu manī ieinteresēts, lai piedāvātu labu līgumu,” atklāja basketbolists.

“Līdz pēdējam brīdim domājām par palikšanu (draftā – red.), bet beigās nolēmām nepalikt un turpināšu ar nākamo gadu sevi pierādīt Eiropā, lai uzlabotu savu drafta pozīciju. Viss atkarīgs kā spēlēšu.”

Žagars arī atklāja, ka viņš būs pieejams Latvijas izlasei gaidāmajos Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos: “Domāju, ka klubs mani noteikti palaidīs. Protams, ja mani izlases sastāvā vēlēsies redzēt galvenais treneris. Ar lielāko prieku vilkšu Latvijas izlases kreklu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par