Žagars rezultatīvākais “Nevežis” uzvarā Karaļa Mindauga kausa 1/4 fināla spēlē (VIDEO)

07/12/2022 21:50
Artūrs Žagars

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars trešdien Lietuvā guva 23 punktus un palīdzēja Ķēdaiņu “Nevežis” komandai izcīnīt uzvaru Karaļa Mindauga kausa pirmajā ceturtdaļfināla spēlē. “Nevežis” savā laukumā ar rezultātu 78:70 (18:19, 16:21, 23:18, 21:12) guva panākumu pār Viļņas “Rytas”.

Žagars, kurš bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās, laukumā bija 31 minūti un 46 sekundes, kuru laikā realizēja deviņus no 12 divu punktu metieniem un piecus no astoņiem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi kļūdījās, pārtvēra trīs piespēles, nopelnīja četras piezīmes, izprovocēja astoņus pretinieku sodus, sakrāja +/- rādītāju +10 un efektivitātes koeficientu 22.

Vēl 17 punktus “Nevežis” labā guva Danieļus Lavrinovičus, kamēr pretinieku rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Martīns Ehods.

Ķēdaiņu un Viļņas komandu duelis bija pirmais Karaļa Mindauga kausa ceturtdaļfināla mačs. Vēl nav noteikts datums, kurā abas komandas aizvadīs atbildes spēli, mājinieku lomā esot “Rytas”. Pārējās ceturtdaļfināla spēles paredzētas janvārī. Dueļu uzvarētājas divu spēļu summā iekļūs “Final Four”, kas 18. un 19.februārī norisināsies Šauļos.

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis trešdien ULEB Eirokausa spēlē izcēlās ar sešiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, taču tas neglāba Trento “Dolomiti Energia” no neveiksmes. Trento vienība izbraukumā ar rezultātu 58:73 (18:14, 11:28, 17:12, 12:19) atzina Podgoricas “Budučnost Voli” pārākumu.

Gražulis laukumā bija 32 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divu punktu metieniem un divus no četriem soda metieniem, bet trīs reizes meta garām no trīspunktu līnijas. Viņš statistikā arī atzīmējās ar septiņām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, trīs pārtvertām piespēlēm, vienu kļūdu, vienu piezīmi, sešiem izprovocētiem sodiem un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu 12.

“Dolomiti Energia” vienībā Darions Etkinss izcēlās ar 16 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un četriem bloķētiem metieniem, bet 14 punktus pievienoja Trents Lokets. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Marko Jagodičs-Kurica.

Trento vienība ar vienu uzvaru septiņos mačos ieņem devīto vietu B apakšgrupā, kamēr “Budučnost Voli” septiņās spēlēs ir tikusi pie pieciem panākumiem un atrodas pirmajā vietā. ULEB Eirokausa pamatturnīrā 20 komandas sadalītas divās grupās pa desmit vienībām katrā. Izslēgšanas turnīrā, kas sāksies no astotdaļfināla, iekļūs katras grupas astoņas labākās komandas. Pagājušajā sezonā par čempioniem kļuva Boloņas “Virtus” basketbolisti, kuri finālā pārspēja “Bursaspor”.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Kaspars Bērziņš trešdien FIBA Čempionu līgas spēlē guva piecus punktus un palīdzēja “Strasbourg” vienībai izcīnīt uzvaru. “Strasbourg”, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, mājās ar rezultātu 82:70 (18:15, 19:17, 21:22, 24:16) uzvarēja Mursijas UCAM.

Bērziņš spēlēja 20 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no trijiem divu punktu metieniem un vienu no trijiem tālmetieniem. Tāpat viņš tika pie sešām atlēkušajām bumbām un vienas rezultatīvas piespēles, sakrāja piecas piezīmes, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, sakrāja +/- rādītāju +11, noslēdzot maču ar efektivitātes koeficientu deviņi.

Uzvarētāju panākumu kaldināja Markuss Kīns un Deandrē Lensdauns, kuri guva attiecīgi 25 un 23 punktus. Viesu komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Treviss Traiss. Strasbūras vienība A apakšgrupā ar četrām uzvarām piecās spēlēs atrodas līderpozīcijā.

Tikmēr citā spēlē B apakšgrupā Atēnu AEK, kuras pieteikumā šoreiz nebija Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, savā laukumā ar rezultātu 68:59 (13:20, 16:19, 18:11, 21:9) pārspēja Artūra Strautiņa pārstāvēto Redžo Emīlijas “UnaHotels”.

Strautiņš laukumā pavadītās 19 minūtēs un desmit sekundēs punktus neguva, taču izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas piezīmes, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, sakrāja +/- rādītāju -7 un efektivitātes koeficientu divi.

B apakšgrupā Atēnu vienība ar divām uzvarām piecās spēlēs ieņem otro vietu, kamēr “UnaHotels” ar tādu pašu bilanci ierindojas ceturtajā pozīcijā. Sacensību formāts paliek nemainīgs – 32 komandas sacenšas astoņās grupās pa četrām vienībām. Grupu uzvarētājas uzreiz iekļūst astotdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas 2023.gada janvārī cīnīsies “play-In” sērijā. Ceturtdaļfinālā komandas aprīlī aizvadīs dueļus līdz divām uzvarām, bet sezona noslēgsies ar “Final Four” turnīru maijā.