Žagars: Šī būtībā ir pirmā sezona, kad varu pārliecināties, cik labs esmu

16/02/2023 20:25
Nokopēts
Artūrs Žagars

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars sarunā ar Valdi Valteru “William Hill TV” kanālā atskatījās uz aizvadīto sezonu un lūkojās tuvākajā nākotnē gan kluba, gan izlases līmenī.

22 gadus vecais saspēles vadītājs aizvadītajā vasarā pameta Spānijas ACB līgas klubu Badalonas “Joventut” un pievienojās Lietuvas čempionāta vienībai Ķēdaiņu “Nevežis-Optibet”.  “Tas viss interesanti sākās, jo tobrīd biju NBA Vasaras līgā Lasvegasā un no aģenta saņēmu ziņu, ka ir iespēja parakstīt līgumu Ķēdaiņos. Bija zināms treneris, kurš manā vecuma grupā bija Lietuvas izlases treneris [Ģedimins Petrausks] un tādā veidā pazīstami esam bijuši, būs lielais spēles laiks un svarīga loma komandā – tas bija galvenais, ko šovasar meklējām, tāpēc arī nolēmām palikt pie šī,” atklāja Žagars. “Pagaidām arī ar veselību viss kārtībā.”

Žagars atzina, ka Ķēdaiņu komandas galvenais treneris ļauj viņam laukumā brīvi darboties. “Profesionālais basketbols tomēr ir daudz citādāks, varbūt ja tu esi līderis junioru komandās un tev ir pilnīga zaļā gaisma, profesionālā līmenī tu tik un tā tiksi ierobežots, it īpaši kā jaunam spēlētājam. Bet tādā ziņā garantētās minūtes un svarīgā loma noteikti bija iemesls, kāpēc ar “Nevežis” parakstīju līgumu. Līdz šim 30 minūtes spēlē nebiju spēlējis – mentāli biju gatavs, bet kā būs laukumā, bija grūti paredzēt. Ar katru maču arvien labāk sapratu, kad spēkus pietaupīt, kad izlikties, bet problēmas [ar fizisko kondīciju] nebija,”

“Šī būtībā ir pirmā sezona, kad varu pārliecināties, cik esmu labs un pie kā piestrādāt. Tomēr iepriekšējās komandās tās minūtes nebija tik daudz un pats nevarēju saprast, uz ko esmu spējīgs. Pa lielam šis man ir pirmais profesionālais gads, kur man ir svarīga loma klubā, līdz ar to viss notiek ļoti ātri – risinās spēles, klāt nāk jauna informācija. Varu kārtīgi strādāt [pie pieredzes uzkrāšanas],” secināja Žagars, norādot, ka viņš savus karjerā pieņemtos lēmumus karjerā nenožēlo. “Varbūt no medijiem, man pašam negribot, bija tāds haips, un cilvēki agrā vecumā no manis daudz gaidīja. Negribu teikt, ka es ar “ielēkšanu” profesionālā basketbolā pasteidzos, taču savā ziņā tas ir pluss – uzkrāju pieredzi, kā arī Badalonā [“Joventut” komandā] trenējos kopā ar augsta līmeņa saspēles vadītājiem. Nebūtu šeit, kur es tagad esmu, ja nebūtu sācis profesionālo karjeru tik agri. Ja vēlreiz būtu tāda iespēja, darītu visu tāpat.”

“Tas viss sākas no saknēm. Lietuvā basketbols ir kā kultūra. Katrā stūrī, restorānā, vienalga kur – visi fano par basketbolu. Visi iet uz spēlēm, visi bērni trenējas basketbolā, būtībā neviens cits sporta veids nepastāv. Tāpēc varbūt ir lielāks potenciāls izaugsmei, bet tā grūti pateikt. Talants vidējam Lietuvas basketbolistam ir augstāks nekā spēlētājam no Latvijas un arī viņu raksturs ir tāds zemnieciskāks – viņi laukumā ir kā “kapļi”, vēlas paveikt vairāk,” Latvijas un Lietuvas basketbolu salīdzināja Žagars.

Kā atklāja talantīgais saspēles vadītājs, tad viņam ar “Nevežis” komandu ir līgums uz šo sezonu, taču viņš nākotnē vēl pārāk tālu nelūkojas. “Kaut kādas iespējas sezonas laikā [par pāriešanu uz citiem klubiem] ir bijušas, tās gan nevēlos atklāt, taču mana ideja ir bijusi, ka vēlējos spert pirmo kārtīgo soli savā karjerā, pabeidzot sezonu vesels un ar vienu komandu, un tad tikai tālāk skatīties un iet solīti pa solim uz priekšu, nepārspīlējot ar kādu lielu lēcienu,” stāstīja Žagars.

Latvijas basketbola izlase februāra beigās aizvadīs pēdējās divas spēles FIBA Pasaules kausa kvalifikācijā. Kandidātu sarakstā iekļauts arī Žagars. “Kad pienāk izlase, kaut kas vienmēr ir noticis – tad kovids, tad vēdera vīruss, tad mikrotraumas. Negribu pat skaļi neko teikt, lai kaut kas nenotiktu, taču, cerams, viss būs kārtībā. “Šī man būs iespēja parādīt trenerim Lukam Banki, ņemot vērā, ka viņš mani iepriekš nav tik daudz redzējis un ir grūti saprast, ar ko rēķināties. Šī man būs laba iespēja, lai parādītu, ka esmu vesels un gatavs palīdzēt,” par gaidāmo izlašu “logu” sacīja Žagars. “Protams, kvalificēšanās Pasaules kausam liekas pat nereāla, un ja man būs kaut mazākā iespēja spēlēt izlasē, es par 100% būtu gatavs doties palīgā.”

“Domāju, ka es [ar Kristapu Porziņģi] ļoti labi saietu kopā. Viņš kā garais, kurš var ierauties uz grozu, uztaisīt “pop-out” uz trīspunktu līniju, kā arī viņam patīk, ka iedod bumbu postā – tas saspēles vadītājam ļoti atvieglo dzīvi. Noteikti būtu ļoti interesanti ar viņu spēlēt,” sadarbībā ar Porziņģi raudzījās Žagars.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām