Žagars un Laksa aizvada pirmos mačus Vācijas čempionātā

22/01/2022 18:12
Braunšveigas Lowen

Vācija

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars piektdien debitēja Vācijas bundeslīgā, viņa pārstāvētajai Braunšveigas “Lowen” ciešot zaudējumu. “Lowen” viesos ar rezultātu 92:94 (24:19, 28:24, 20:25, 20:26) piekāpās Baireitas “medi” vienībai.

Žagars pagājušajā nedēļā no Spānijas kluba Badalonas “Joventut” tika izīrēts “Lowen” komandai ar mērķi krāt spēļu praksi. Neliela trauma viņam liedza debiju pagājušajā nedēļā, bet piektdien viņš aizvadīja savu pirmo maču Vācijas čempionātā. Žagars deviņās minūtēs un 31 sekundē izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, vienreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja negatīvu +/- rādītāju (-6). Viesiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Martins Peterka, bet uzvarētājiem 27 punktus guva Markuss Torntons.

Savukārt cits Latvijas basketbolists Mārtiņš Laksa karjeru Vācijas bundeslīgas klubā Gīsenes “46ers” sestdien savā laukumā uzsāka ar sešiem gūtiem punktiem un uzvaru. “46ers” mājās ar 100:73 (25:26, 20:9, 29:23, 26:15) pieveica Hamburgas “Towers”.

Laksa, kurš tikai trešdien devās uz savu jauno klubu Vācijā, maču sāka starta sastāvā un 23 minūtēs un 16 sekundēs trāpīja divus no septiņiem tālmetieniem, bet garām grozam lidoja vienīgais divpunktu metiens. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pa divām reizēm rezultatīvi piespēlēja un pārķēra bumbu, vienreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus, kā arī iekrāja efektivitātes koeficientu septiņi un otru labāko mačā +/- rādītāju (+25).

Latvietis savu punktu gūšanas bilanci jaunajā klubā atklāja pēc spēlētām trijām ar pusi minūtēm, grozā raidot savu otro tālmetiena mēģinājumu un panākot 12:0 mājinieku labā. Pirmajā ceturtdaļā viņš vēlreiz raidīja bumbu grozu no tālmetiena līnijas, pirmajās desmit minūtēs sakrājot sešus punktus.

Arī otro ceturtdaļu mājinieki sāka ar 12:0 izrāvienu, ko pretinieki vairs nespēja atspēlēt. Mājiniekiem rezultatīvākais ar 24 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Florians Kohs, bet Kendels Makkolums sakrāja 22 punktus, desmit atlēkušās bumbas, astoņas rezultatīvas piespēles un sešas pārķertas bumbas. Viesiem 24 punktus guva Džeilons Brauns. “46ers” ar četrām uzvarām 17 mačos ieņem 16.vietu 18 komandu konkurencē.

Artūra Žagara pārstāvētā Braunšveigas “Lowen” ar sešām uzvarām 16 spēlēs ieņem 13.vietu, bet Aigara Šķēles pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” 14 aizvadītos mačos tikusi pie trim panākumiem un turnīra tabulā ieņem 17.pozīciju.

Turcija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs sestdien Denizli guva septiņus punktus Turcijas čempionāta spēlē, viņa pārstāvētajai Denizli “Yukatel Merkezefend” vienībai ciešot zaudējumu savā laukumā. “Yukatel Merkezefend” mājās ar 64:80 (19:22, 16:15, 15:25, 14:18) piekāpās “Gaziantep”.

Lomažs laukumā bija 34 minūtes un 56  sekundes, kuru laikā realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem un vienu no pieciem tālmetieniem, kā arī divus no trim soda metieniem. Viņš arī četras reizes rezultatīvi piespēlēja, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pa trim reizēm pārķēra bumbu un kļūdījās, nopelnīja trīs personiskās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu četri.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 21 gūto punktu un 13 atlēkušajām bumbām bija Džeremijs Holovels, bet pretinieku vienībā ar 21 punktu un 18 atlēkušajām bumbām izcēlās Alfa Kaba. Latvijas basketbolista pārstāvētā vienība turnīra tabulā ar piecām izcīnītām uzvarām 17 mačos ierindojas 13.vietā 16 komandu konkurencē. Lomažs uz Turcijas čempionātu pārcēlās pēc iepriekšējā sezonā veiksmīgi aizvadītiem mēnešiem Vācijas bundeslīgā.