“Žalgiris” 15 tūkstošu klātbūtnē pēdējā ceturtdaļā salūst pret Eirolīgas čempioni “Real”

02/11/2018 23:01

Trešo zaudējumu šosezon aizvadītajās piecās “Turkish Airlines” Eirolīgas spēlēs šovakar piedzīvoja Lietuvas basketbola flagmanis Kauņas “Žalgiris”, savā laukumā vairāk nekā 15 tūkstošu skatītāju klātbūtnē piekāpjoties čempionei Madrides “Real” – 79:90.

Pateicoties lieliskai metienu precizitātei (virs 70% no spēles), mājinieki pirmajā ceturtdaļā pretinieku grozā raidīja 32 punktus un iekrāja 14 punktu handikapu, tomēr “Real” otro ceturksni iesāka ar izrāvienu 10:2 un pietuvojās līdz 30:34. “Žalgiris” uz īsu brīdi atjaunoja nedaudz drošāko 42:34, taču līdz puslaika finālsvilpei madridieši spēja sadeldēt starpību līdz minimumam (43:44).

Pēc lielā pārtraukuma “Real” ātri vien panāca izlīdzinājumu un cīņa ritēja punkts punktā. Kauņas klubs vēl nebija gatavs atdot vadības grožus un trešā perioda vidū uzsāka izrāvienu, no 54:54 pusotras minūtes laikā panākot 64:54. Atlikušajās ceturtdaļas minūtēs Madridei izdevās nedaudz pietuvoties, tomēr mājinieki arī izšķirošo spēles nogriezni uzsāka, atrodoties vadībā – 68:62.

Saspringta spēkošanās ritēja līdz pēdējā ceturkšņa vidum, rezultāta tablo kārtējo reizi vēstījot neizšķirtu (73:73). Atlikušajās minūtēs “Žalgiris” komandai šķietami pakāpeniski sāka aptrūkties “jaudas”, un “Real” pēdējās piecās minūtēs guva virsroku ar 17:6, tādējādi Eirolīgas turnīrā gūstot piekto uzvaru piecos mačos.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija Entonijs Rendolfs, 15 punktus guva un septiņas rezultatīvas piespēles izpildīja Rūdijs Fernandess, bet Gustavo Ajons izcēlās ar “double-double” – 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Mājinieku rindās 18 punkti un septiņas bumbas kapteinim Pauļum Jankūnam, savukārt Neits Volterss pievienoja 15 punktus.

Citā mačā šovakar pie trešā panākuma tika AtēnuPanathinaikos”, izbraukumā ar rezultātu 72:67 pieveicot joprojām bez uzvarām startējošo Podgoricas “Buducnost”. Grieķu klubs izšķirošo izrāvienu veica pēdējā ceturtdaļā, kad tika panākts 13 punktu pārsvars, ar ko izrādījās gana, lai novadītu spēli līdz pozitīvam iznākumam.

“Panathinaikos” sastāvā 14 punktus guva Dešons Tomass, bet ar desmit punktiem un deviņām piespēlēm uzvaru kaldināja Niks Kalatess. “Buducnost” labā ar 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās slovēnis Alens Omičs.