“Žalgiris” fantastiskā mačā apspēlē Strēlnieku un “Olympiacos”, iekļūstot ”Final Four”

26/04/2018 22:26

Pie lieliska sasnieguma tikusi Lietuvas čempionvienības Kauņas ”Žalgiris”, kas savā laukumā ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla ceturtajā mačā ar 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) apspēlēja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Pireju “Olympiacos”, tādējādi iekļūstot turnīra ”Final Four”.

”Žalgiris” duelī parādīja teicamu spēli uzbrukumā īpaši, “uguņojot” otrajā un trešajā ceturtdaļā. Pēc trim ceturdaļām rezultāts uz tablo bija 78:56. Tomēr viesi nepadevās un, pateicoties latviešu basketbolista Jāņa Strēlnieka sniegumam, prata draudīgi pietuvoties, tomēr līdz panākumam neizdevās aizsniegties. Sērijā līdz trim uzvarām Lietvuas superklubs prata uzvarēt ar 3-1.

Pārpildītajā Kauņas arēnā (vairāk nekā 14 tūkstoši fanu) ”Žalgiris” paveica to, ko šajā gadsimtā vēl nebija izdevies – iekļūt Eirolīgas “Final Four” turnīrā. “Četru finālā”, kas šogad norisināsies Belgradā, Lietuvas čempionvienība, visticamāk, tiksies ar “Fenerbahce”, CSKA un “Real” vienībām.

Jānis Strēlnieks šajā mačā guva 17 punktus. Saspēles vadītājs realizēja trīs no četriem divpunktniekiem, iemeta divus tālmetienus un grozā raidīja visus piecus soda metienus. Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārķēra vienu bumbu.

Tikmēr uzvarētāju rindās teicams bija amerikāņu leģionārs Kevins Pangoss, kurš guva 21 punktu. Vēl Kauņas kluba rindās lielisks sniegums lietuviešu basketbolistam Edgaram Ulanovam, gūstot 20 punktus un, savācot deviņas atlēkušās bumbas zem groziem.