“Žalgiris” pelnrušķītes stāstu neturpina un piekāpjas pērnajiem čempioniem (VIDEO)

18/05/2018 21:06
Stambulas

“Turkish Airlines” Eirolīgā aizvadīta pirmā “Final 4” spēle, kurā Stambulas “Fenerbahce Dogus” uzveica Kauņas “Žalgiris”, tādējādi kvalificējoties finālam otro gadu pēc kārtas.

Spēles sākums veiksmīgāks padevās pērnā gada čempioniem “Fenerbahce”, kas veica 7:1 izrāvienu, bet turpinājumā spēles gaita izlīdzinājās. Pirmās desmit minūtes gan noslēdzās ar turku komandas sešu punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā “Fenerbahce” veica vēl vienu mazu izrāvienu, ar Jana Veselija iespaidīgu bumbas triecienu grozā no augšas panākot lielāko rezultāta starpību mačā +12, bet turpinājumā “Žalgiris” atspēlēja sešus punktus. Dodoties puslaiku pārtraukumā, komandas šķīra atkal seši punkti.

Pēc pārtraukuma iniciatīva atkal pārgāja Stambulas komandas pusē, kamēr “Žalgiris” savu pirmo tālmetienu mačā realizēja vien kad trešajā ceturtdaļā bija nospēlētas sešas minūtes un starpība tika samazināta līdz 40:50, kas ievadīja 11:0 Kauņas kluba izrāvienu, kas pirms izšķirošā spēles nogriežņa ļāva doties vien ar -4.

Noslēdzošās desmit minūtes labāk iesāka “Fenerbahce”, kas pēc nospēlētām nedaudz vairāk kā divām minūtēm atguva divcipara skaitļa vadību – 64:54. Turpinājumā Stambulas klubs sešu minūšu laikā guva vien piecus punktus, kamēr “Žalgiris” deviņus. Spēles galotnē gan veiksmīgāki bija “Fenerbahce”, kas arī svinēja uzvaru ar 76:67, čempionu pilnvaras vēl nenoliekot.

Jāatzīmē, ka “Žalgiris” visas spēles laikā tā arī ne reizi neatradās vadībā.

“Fenerbahce” rindās rezultatīvākais bija Muhameds Ali ar 19 punktiem, bet Kostas Slukas un Luidži Datome pievienoja attiecīgi 14 un 16 punktus. “Žalgiris” labā 16 punkti, piecas atlēkošās bumbas un četras rezultatīvas piespēles Kevina Pangosa rēķinā.

Jāpiebilst, ka “Fenerbahce” labāko četru komandu skaitā iekļuvusi jau trešo gadu pēc kārtas, savukārt “Žalgiris” šādu panākumu sasnieguši pirmo reizi kopš tālā 1999.gada, kad šīs sacensības vēl rīkoja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA)

Otrajā pusfinālā tiksies Maskavas CSKA un Madrides “Real” komandas. Spēles sākums 22:00 pēc Latvijas laika.