Zariņa pārstāvētā “Kreda” iztur tehnisko pārbaudi un ir gatava startam Dakaras rallijā

30/12/2021 19:59
Antans Juknevičs

Latvijas sportista Didža Zariņa un lietuvieša Antana Jukneviča pārstāvēta “Kreda” vienība ceturtdien ir izturējusi tehnisko un drošības pārbaudi un ir saņēmusi atļauju startēt Dakaras rallijā, ziņo vienība. Šogad pirms pielaišanas Administratīvajai komisijai un Tehniskajai komisijai katram komandas dalībniekam bija jāveic Covid-19 antigēna tests, kā arī jāievēro stingras epidemioloģiskās drošības prasības.

Administratīvā komisija pārbaudīja visas formalitātes, tai skaitā licences, sertifikātus un dalībnieku personas datus. Katram sportistam ir nepieciešams parakstīt dokumentus par Saūda Arābijas likumu ievērošanu, kā arī starptautisko sacensību noteikumu un normu ievērošanu. Dalībnieki arī saņēma čipus, kas satur informāciju par viņiem.

Tikmēr Tehniskā komisija pārbaudīja sacīkšu auto drošības sistēmas un atbilstību Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) noteikumiem, kā arī veica katra sportista kombinezonu, ķiveru, veļas, apavu un HANS sistēmas pārbaudi, kam ir jāatbilst FIA noteikumiem un jābūt sertificētiem ar derīgiem lietošanas termiņiem.

Organizatori pievērsa uzmanību, lai tiktu ievēroti automašīnu aplīmēšanas noteikumi un citas rallija organizatoru noteiktās prasības. Tehniskās komisijas beigu etapā tika testēta ugunsdzēsības sistēma, drošības jostu sistēmas, masas slēdža sistēma, lai negadījuma brīdī pasargātu sportistu dzīvības. Viena no galvenajām negadījumu novērošanas sistēmām ir “Iritrack”, kas nodrošina drošu apdzīšanu, kā arī satelīta izsekošanas sistēma, ar kuras palīdzību organizatori spēj izsekot katra sportista darbībām un nelaimes gadījuma brīdī sniegt tūlītēju palīdzību.

“Esam pabeiguši pēdējos darbus un formalitātes un varam svinīgi paziņot, ka 2.janvārī startēsim Dakaras rallijā. Mūsu mašīna ir droša un atbilst visstriktākajiem sacensību noteikumiem. Esam bezgala priecīgi, ka no šodienas oficiāli esam kļuvuši par pilntiesīgiem 2022.gada Dakaras dalībniekiem. Šodien ir bijusi gara un nogurdinoša diena, ejot cauri visām komisijām un atbildot uz jautājumiem, kā arī atrādot visu ekipējumu un tā dokumentāciju,” saka Zariņš.

“Ar nepacietību gaidu startu, esam izpildījuši visus mājas darbus un nevaram sagaidīt, kad sāksim braukt. Mums ir lieliska komanda, kas atbalsta un palīdz, lai mēs spētu sekmīgi startēt. Šodien izgājām komisijas un esam priecīgi, ka ar šo brīdi esam pilntiesīgi Dakaras rallija dalībnieki,” saka lietuviešu pilots Juknevičs.

Dakaras rallijs notiek kopš 1979.gada un ir ticis atcelts tikai vienu reizi – 2008.gadā politisku apstākļu dēļ. Vēsturiski rallijs notika maršrutā Parīze-Dakara, bet dažādu apstākļu dēļ pēdējos gados norises vieta tiek mainīta no Eiropas un Āfrikas uz Dienvidameriku, trešo gadu pēc kārtas norisinoties Saūda Arābijā.

21.gadsimta sākumā vairāki latviešu autosportisti ar dažādām sekmēm ir piedalījušies šajās izaicinošajās sacensībās. Labākais sasniegums Dakaras rallijā ir motobraucēja Jāņa Vintera izcīnītā sestā vieta 2007.gadā. Tāpat, kā zināms, latvieši bija pirmie, kas aizveda uz Dakaras ralliju elektroauto “OSCar eO”. Elektrisko rallija auto vadīja Andris Dambis, bet par stūrmani bija Māris Saukāns. Zariņš Dakaras rallijā ir piedalījies piecas reizes, bet labākā izcīnītā pozīcija ir 26.vieta kopā ar Andri Dambi.

Tāpat Zariņš piedalījies “Transorientale Rally” 2008.gadā, kur iegūta sestā vieta, “Silk Way Rally” 2009.gadā (sestā vieta), piedalījies “Baja de France” 2007.gadā un ieguvis otro vietu. Viņš ir bijis Latvijas čempions rallijreidā un Latvijas čempions “adventure endure”. 2022.gada Dakaras rallijs paredzēts no 2.līdz 14.janvārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
20/05/2022 20:04

Latvija – Austrija 0:0 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

Latvijas hokeja izlase aizvada piekto spēli 2022. gada Pasaules čempionātā, pretiniekos ir Austrijas komanda. Iepriekšējos četros mačos katra no vienībām izcīnījusi pa trīs punktiem, un šī dueļa uzvarētaja saglabās izredzes…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…