Zaripovs: nākošnedēļ būs skaidrs vai došos uz NHL

31/08/2017 21:10

Krievu hokejists Daniss Zaripovs intervijā ar “БИЗНЕС Online” komentējis savu iespējamo pārcelšanos uz Nacionālo hokeju līgu (NHL).

Kā zināms, Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) Zaripovu diskvalificēja uz diviem gadiem par dopinga lietošanu, tomēr IIHF noteikumi neattiecas uz Ziemeļamerikas hokeja līgām, tāpēc Zaripovs varētu turpināt karjeru otrpus okeānam.

NHL vadība jau ir devusi zaļo gaismu hokejista spēlēšanai līgā, tāpēc šobrīd izskan dažādi varianti, kurai komandai Zaripovs varētu pievienoties. Kā reālākās pretendentes tiek pieminētas tādas komandas kā Čikāgas “Blackhawks” un Lasvegasas “Golden Knights”.

Piedāvājam intervijas tulkojumu.

Vai izmainījāt treniņu plānu līdz uzzinājāt, ka NHL ir devusi zaļo gaismu Jūsu spēlēšanai līgā?

Treniņprocess jau no sākta gala bija pietuvināts Ziemeļamerikas stilam. Jau divas nedēļas atstrādājam slidošanu un metienus. Šobrīd liekam uzsvaru uz slidošanas izturību, nākošās nedēļas sākumā, ja nekas kardināli nemainīsies, vairāk uzmanības pievērsīsim ātrumam. Pēc tam arī skatīsimies, kā situācija tālāk attīstīsies.

Kas Jums palīdz trenēties un kurām lietām pievēršat pastiprinātu uzmanību?

Ar mani trenējās mans labs draugs, kurš pats ir bijušais hokejists. Man ar viņu ir komfortabli trenēties. Bez tam, viņš man parādījis daudzas nianses, par kurām nezināju vai nebiju pievērsis uzmanību visā savas karjeras laikā. Runājot par pašu procesu, tad liekam uzsvaru uz slidošanas tehniku. Amerikā laukumi ir mazāki, mainās arī slidošanas ātrumi.

Vai ir kas zināms par iespējamajām klubu treniņnometnēm?

Pagaidām konkrēti neko pateikt nevaru. Šobrīd esmu neziņā par savu nākotni, taču viss treniņprocess izstrādāts tā, ka es turpinu profesionālo karjeru, esmu tam visu pakārtojis.

Vai svarīgs ir arī finansiālais faktors pēc kā pieņemsi lēmumu, kuram klubam pievienoties?

Negribētos akcentus izdarīt uz šādām lietām. Manā situācijā svarīgi ir vispār panākt to, lai mierīgi varētu turpināt profesionālo karjeru. Un pēc tam, izrietot no tā, cīnīties par lielāku atalgojumu. Tāpat ir par manu lomu komandā. Negribētos braukt uz turieni un būt trešās vai ceturtās maiņas spēlētājam. Bet es visu lieliski saprotu. Esmu gatavs darīt visu, kas būs nepieciešams komandai, lai tā uzvarētu. Esmu gatavs doties uz Ziemeļameriku!

Vai Jūs rēķinaties ar vienvirziena vai divvirziena līgumu NHL?

Sarunas ir dažādas. Pagaidām nevēlos lieki vērt muti vaļā, kamēr viss līdz galam nav skaidrs. Nākošajā nedēļā būs skaidrs – došos es uz turieni vai nē.

Pilnu interviju oriģinālvalodā variet meklēt šeit.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
06/12/2021 21:49

Porziņģis un Dončičs atgriezušies treniņos, latvietis cer iet laukumā jau nākamajā mačā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” līderi Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs atgriezušies treniņos, bet latviešu basketbolists cer doties laukumā jau nākamajā mačā, atsaucoties uz galveno treneri Džeisonu Kidu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…